Повернення останків Ярослава Мудрого на Батьківщину – стратегічне завдання

24 марта 2016, 17:35
Владелец страницы
Президент Інституту реформ та розвитку Києва
0
333
Повернення останків Ярослава Мудрого на Батьківщину – стратегічне завдання

Представники влади, громадськості та наукової спільноти розпочали скоординовану роботу щодо повернення останків Ярослава Мудрого до України.

Такої домовленості було досягнуто за результатами круглого столу на тему «Повернення останків Ярослава Мудрого та чудотворної ікони Миколи Мокрого до України – питання національної безпеки держави», що відбувся за ініціативи Інституту реформ та розвитку Києва.

Українські святині по праву мають належати українцям. Повернення останків Ярослава Мудрого – це не тільки питання збереження нашої історичної пам’яті, але й питання національної безпеки України. Як ми знаємо, Росія веде цілеспрямовану політику, направлену на знищення всього українського, було чимало атак з боку агресора на українські святині, є факти перекручення історії Київської Русі на лад так званого «великого русского мира». Оскільки є велика загроза, нам вкрай необхідно об’єднуватися – терміново шукати шляхи повернення українських святинь до Києва.

За словами Генерального директора Національного заповідника «Софія Київська» Нелі Куковальської, останнє дослідження вмісту саркофага відбулося у 2009-2010 рр. Останки князя Ярослава Мудрого всередині гробниці не були виявлені. Тоді розпочалися пошукові роботи, які вказали на те, що останки князя Ярослава на сьогодні перебувають в одній із церков в Нью Йорку (США).

За результатами круглого столу прийнято резолюцію, в якій міститься комплекс заходів, направлених на повернення українських святинь на рідну землю.

Зокрема, пропонується, по-перше, звернутися до Президента України із заявою щодо необхідності проведення відповідних переговорів із Президентом США.
По-друге, створити на підставі двосторонньої домовленості з США українсько-американську міжурядову комісію з питань повернення останків Ярослава Мудрого та чудотворної ікони Миколи Мокрого до України.
По-третє, ініціювати відновлення роботи Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України, що була ліквідована за часів Януковича.
По-четверте, звернутися до української діаспори та Української Православної Церкви в США з проханням сприяння процесу повернення згаданих святинь.
Також учасники круглого столу висловили думку щодо необхідності створення єдиного координаційного центру з питань повернення останків Ярослава Мудрого до України.
Народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Віктор Вовк подякував організаторам заходу за важливу ініціативу та заявив, що зазначене питання найближчим часом буде винесене на обговорення Комітету.

Зі свого боку, народний депутат України Ігор Луценко повідомив, що з цього приводу вже звернувся до МЗС України, наголосивши на важливості дипломатичної роботи у цьому напрямі.

Разом із цим, народний депутат України Андрій Артеменко ініціюватиме діалог з українською діаспорою в США щодо сприяння у поверненні українських святинь.

Про повну підтримку у питанні повернення останків Ярослава Мудрого запевнив перший заступник Міністра культури України Ігор Ліховий, зауваживши, що міністерство зробить все можливе для цього в рамках своєї компетенції.

Вірю, що завдяки згуртованим та цілеспрямованим крокам ми зможемо повернути останки Ярослава Мудрого та чудотворної ікони Миколи Мокрого до України у короткій перспективі.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.