Арешт бійців 92-ї ОМБр за підозрою в розстрілі мобільної групи під Щастям

17 февраля 2016, 09:57
Владелец страницы
0
553
Арешт бійців 92-ї ОМБр за підозрою в розстрілі мобільної групи під Щастям
Фото Альони Соколінськоіi

Закон один для всіх! Вимагаємо та очікуємо прозорого розслідування і чесного, відкритого суду із дотриманням всіх процесуальних норм!

12 лютого, з численними порушеннями всіх процесуальних норм та прав, був заарештований демобілізований боєць розвідувальної роти 92-ї ОМБр Олександр Свідро, позивний «Змій». За клопотанням військової прокуратури йому обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на 60 діб без права викупу під заставу та висунуті звинувачення в причетності до розстрілу зведеної мобільної групи в районі Щастя під назвою група «Ендрю» (Андрія Глущенко).

Мало того, вже 15 лютого, ще одному військовослужбовцю – розвіднику 92-ї ОМБр Павлу Довженку з позивним «Крим» також пред’явлено підозру у вбивстві волонтера. Суд у Краматорську обрав щодо Довженка запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 днів без можливості застави. 

Свідро Олександр Григорович, десантник, колишній спецназівець, учасник кількох воєн, добровільно пішов на війну з путінськими окупантами. «Змій» та «Крим» (Павло Довженко), проходили службу в окремій розвідроті, успішно брали участь в декількох операціях по знищенню ДРГ противника, неодноразово ризикуючи своїм життям. Мають нагороди за службу в АТО.

Станом на сьогоднішній день, жодних реальних доказів вини бійців досі не було наведено. В момент вибуху поблизу Щастя вони знаходились в розташуванні. Товариші по службі обвинувачених впевнені в невинності побратимів. Тоді на місці, в розташуванні, було 10 військових. Всі вони можуть підтвердити невинуватість бійців. 

Виходячи з наявних у розпорядженні адвоката підзахисних - Леоніда Маслова матеріалів, всі підозри ґрунтуються на заявах слідства про те, що «в 92 бригаді, крім них, ніхто цього зробити не міг», а 100% алібі хлопців на момент вибуху слідство пояснює тим, що «вони встановили міни заздалегідь, повернулися в розташування роти і прикинулися, що сплять. А підірвав ці міни хтось інший». 

Ймовірно, цей арешт є частиною кампанії щодо дискредитації 92 бригади, спробами прикрити тих вископосадовців та високих чинів, які мають відношенн до різного роду злочинів на Луганщині. Відомо, що прокуратура вже давно намагається знайти хоч який-небудь склад злочину в роботі командира 92-ї ОМБр Віктора Ніколюка.

13 лютого 2016 року у Харкові біля пам’ятника Шевченкові відбувся пікет бійців 92-ї ОМБр та волонтерів щодо неправомірного арешту «Змія». Бійці також звернулися до Президента як Верховного Головнокомандуючого з проханням «особистого втручання для установления громадського і міжнародного контролю стосовно найбільш важливих кримінальних справ, порушених у відношенні бійців і волонтерів» 


 

(текст звернення)

Шановний пане Верховний Головнокомандувач!

 

Ми, демобілізовані бійці 92 ОМБР, теперішній боєздатний резерв Збройних Сил, повідомляємо Вас, що відчуваємо себе в небезпеці. Небезпека стосується як нас, солдат, так і решти громадян України.

Захищаючи нашу Вітчизну на фронті, ми не уявляли собі масштабів загрози, яка буде очікувати нас в тилу.

Ми не очікували, що губернатор Луганської області виявиться настільки боягузливою в підлою людиною, що пославши на смерть волонтерську мобільну групу буде наводити жахливі наклепи на нашу бригаду, щоб уникнути відповідальності за те, що сам накоїв.

Ми не очікували, що військові прокурори, які не можуть пояснити походження своїх статків, будуть влаштовувати обшуки в наших домівках на очах наших родин і сусідів, фабрикувати експертизи, організовувати викрадення і катування бійців, нехтувати їхнім правом на захист і влаштовувати разом з суддями незаконні запобіжні заходи.

Ми навіть не кажемо, що наші законні права як учасників бойових дій грубо нехтуються владою (наприклад жодний з нас не отримав земельну ділянку, про виділення якої заявляв). Ми позбавлені елементарної поваги з боку державних осіб, адже в нашій нижній білизні колупаються нелюстровані нікчеми без честі, совісті і авторитету суспільства. З тим начальством, котре зараз керує прокуратурою, з тими слідчими суддями, авторитет, повага суспільства до правоохоронців повністю відсутні. А вони, ті хто не зміг захистити Україну від справжніх терористів, наразі панують над нами, дійсними захисниками у суспільній ієрархії.

Уявіть собі наше відчуття, наш сором, наше приниження, нашу готовність захищати Батьківщину після затримання нашого бойового побратима за жахливими, божевільними підозрами в умисному вбивстві своїх братів-патріотів.

Подумайте, пане Головнокомандувач, хто після цього стане ризикувати життям під вашими знаменами? На кого ви будете спиратися — на нас, чи на недолугих корумпованих синьожупанних вилупків? Все, на що вони здатні — це стріляти в майданівців, переходити на бік окупантів в Криму і на Донбасі, викрадати і катувати неозброєних людей, продавати справи з розслідування злочинів режиму Януковича, випускати злочинців-товстосумів.

На них не можна покладатися, бо в певний момент вони зрадять Вас особисто і решту нашого народу. Ви будете головнокомандувачем без армії, бо тоді ми не захочемо або не зможемо стати на захист держави.

1) Тука, Матіас, Кулік — це особи, які підривають боєздатність та авторитет війська і тому мусять бути випробувані на передовій. Ми вимагаємо негайного їхнього звільнення з посад з направленням за їхнім бажанням на військову службу в бойовій обстановці.

2) Також ми вимагаємо негайного проведення майнової люстрації всіх прокурорів і чистки судової системи.

3) Ми просимо Вашого особистого втручання для встановлення громадського і міжнародного контролю стосовно найбільш важливих кримінальних справ, порушених у відношенні бійців і волонтерів. Ми не просимо особливих привілеїв, бо закон один для всіх, але ми принаймні заслуговуємо на його суворо дотримання відносно нас. Наразі це на жаль не так.

Свободу «Змію»! Припиніть спотворення обвинувачень стосовно нашого командира! Припиніть окозамилювання стосовно розслідування нападу на групу Ендрю, бо справжні злочинці досі на свободі, а слідство їх покриває.

Ми хочемо жити у державі, вільній від окупантів і злочинців і своїми діями це довели. Доведіть нарешті і Ви своїми, пане Президенте!

 

Бійці 92 ОМБР.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.