Ати-бати збільшили зарплати!!!

2 февраля 2016, 12:04
Владелец страницы
2
1858

Вся правда про «збільшення зарплати» військовим

З нового року - новий порядок нарахування грошового забезпечення та дисциплінарна практика в Збройних Силах України!!!

Що ще не чули, не бачили про такі «покращення» і «стимул» в армії? Звісно чули!!!  І по телевізору, і по радіо, і в Інтернеті напевно читали, не чув хіба глухий і не бачив сліпий. На всю країну кричали наші високопосадовці, як тепер в війську заробляють, які тепер високі зарплати! Який тепер стимул, «СТИМУЛ!» до військової служби. Як тепер круто чергову хвилю мобілізації проведемо, а від бажаючих йти на контракт відбою просто не буде! Служи мол тепер, не тужи  і в нічому собі не відмовляй!

Дійсно, на сьогоднішній день грошове забезпечення стало більш-менш пристойним у порівнянні з минулим роком. І здавалось, що тепер дійсно є якісь реформи, стимул та мотивація до військової служби….

Проте, забули Вам, простим громадянам, розповісти, що збільшено в декілька разів не зарплату, а премію!!!, яка складає основну частину грошового забезпечення військового. Хоча про це говорили наші «верхи», але так в доповнення. Та Бог з ним, скажете Ви, головне, що виплачують і не малі гроші. Дехто навіть скаже (подумає): а до чого це ти клониш?! …подивіться який рівень середніх зарплат в нас в Україні! Гріх вам жалітись! Дехто зі злістю скаже, що це все «заказуха» про «зраду», «рука Москви»…

Відразу загляну, так би мовити, в корінь цього питання: Чому збільшили премію? Та для того, щоб можна було потім позбавляти її військовослужбовця та попросту не збільшувати пенсії ветеранам ЗСУ! Це ж премія, а не виплата за посаду, військове звання, вислугу років.

Що не чули про нову дисциплінарну практику в збройних силах?!  Про виплату грошового забезпечення по новій «супер схемі» для тих хто приймає участь в АТО?! Це десь упустили або не чули, бо про це не піарився Порошенко з Полтораком та з своїми генералами, коли називали суми у тисячах та десятках тисяч гривень, які вже отримують військові. Не чули, тому що про це голосно не говорять, можливо щоб не зірвати чергову хвилю мобілізації та не налякати потенційних контрактників, яких заманюють на службу в ЗС України. Адже по плану міністерства оборони завтра напевно вже двері в воєнкоматах хлопці будуть ламати!!!

А тепер, як то кажуть «ближче до діла». Нещодавно, а саме 26 січня 2016 року, міністром оборони підписаний так званий Порядок для «наведення порядку» в армії, а саме «Тимчасовий порядок встановлення розміру щомісячної премії військовослужбовцям ЗС України». Тільки не намагайтесь його знайти в Інтернеті, його там не має…поки що. Це не є якийсь документ під грифом таємності, але він недоступний для пересічного громадянина, хоча мав би бути доступним для громадськості. Не доступний, тому що це саме той документ, який буде регулювати саме цю премію, про яку піарились наші високопосадовці! Розмір саме цієї премії, яка і складає основну частину грошового забезпечення військового, звісно не вище названих раніше сум та до 0 включно!

Як йдеться в документі, «преміювання військовослужбовців є дієвим способом додаткового стимулювання особового складу до проходження військової служби та зміцнення військової дисципліни», документом визначено порядок (критерії) нарахування та зняття відсотків премії та премії в цілому за дисциплінарні стягнення: від 10 % до 100%!! А це практично все грошове забезпечення, оскільки премія тепер складає майже ¾ грошового забезпечення!

Нормальна практика (стимул) скажете Ви? Та не все так насправді чудово та продумано. Хоча ні, продумано все на найвищому рівні. З якою метою? Та в першу чергу з метою економії бюджетних коштів, яких «на всіх не вистачає», прорахувались трішки з сумами грошового забезпечення, а вже пропіарились. Як тепер бути? Ось вам Порядок товариші командири всіх рівнів! Обов’язковий до виконання! При чому щомісячно спитають з командира: Де твоя дисциплінарна практика?! Чому «не втілюєш в життя» цей «геніальний» документ? В тебе всі такі молодці?!! Витрачаєш командир державні кошти на преміювання негідників?! І, як наслідок перевірки, інспекції, перевірки…

Десь колись в армії вже була така практика подвійного стягнення (покарання). Так, саме подвійного, що суперечить Статуту ЗС України, за один проступок подвійне покарання: догана + знімались відсотки премії. Тільки розмір премії тоді був не настільки високий і її зняття було відчутним, але не критичним.

А що говорити вже про просту, так сказати «не милість» командира, коли попросту можна «попасти під гарячу руку» і позбутись одним махом премії скажімо за незащепнутий ґудзик на кітелі, адже це не по статуту, це порушення носіння форми одягу! … Хто в армії служив, той знає вислів «командир завжди правий», він, нажаль, дуже доречний в цій ситуації.

Звісно мова не йде про злісних порушників військової дисципліни, алкоголіків в армії. Таких осіб потрібно карати і не тільки преміями а звільняти з Збройних Сил. Ця дисциплінарна практика повинна і буде застосуватись до такого особового складу. Але, але…. читайте текст вище.

Мало не забув поінформувати Вас про порядок нарахування так званих коштів за участь в АТО. Про це ви також напевно мало чули. А там є свої «розумні» нововведення, чи як це тепер називають «СТИМУЛ». Отже, як тепер «стимулюють» військовослужбовців які приймають участь в АТО.

Визначено, так би мовити, дві категорії військовослужбовців, які перебувають в зоні АТО: ті хто на передовій і ті хто в тилу, та розміри грошової надбавки за участь в АТО. Логічно скажете Ви. Що ж я хочу Вам сказати, ні не «про зраду» а про те, що це дурість і тупість. Вибачте за такі слова але по інакшому не скажеш. Розмір додаткової надбавки тепер складає: близько 1000 грн. для тих хто в тилу і близько 4000 грн. на місяць для тих хто на передовій в зоні проведення АТО. Нагадаю та підкажу тим хто не знає, що ще в минулому році ця надбавка виплачувалась в розмірі 100% місячного забезпечення. Це було досить відчутним та гідним стимулом для учасників АТО. А пам’ятаєте про 1000 грн. кожному солдату за кожен день в АТО? Не буду вже нагадувати хто про це заявляв. І як Вам? Хороший «стимул» мерзнути в сирих окопах за 4000 грн. на місяць, ризикуючи своїм життям? А 1200 грн. достойно виплачувати хлопцям, які займаються забезпеченням виконання завдань в зоні АТО? Підвозом, обслуговуванням, ремонтом і втому числі виїжджають на передову хоча їх місце дислокації в тилу.

Одним словом «простимулювали» та «заохотили» наші високопосадовці наших військовослужбовців. Спланували наплив контрактників у армію, чергову хвилю мобілізації, бажання служити в АТО.

Дякувати Богу, що зупинилась ця кривава бійня, не гинуть так наші хлопці на передовій і ще є в країні справжні патріоти, покликання яких захищати свою неньку Україну, які дарують нам мир і спокій в наших домівках. Тож потрібно цінувати і любити їх! Чи не так?

 

З болем у серці,

Ваш Остап Українець.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.