Як вижити з європейськими тарифами і українською зарплатою?

23 березня 2015, 12:57
Власник сторінки
соціальний експерт
1
2112
  Як вижити з європейськими тарифами і українською зарплатою?
Приблизний розмір сплати за двокімнату квартиру після підвищення тарифів

На тому рівні, до якого підняли сьогодні комунальні тарифи середня зарплата в Україні повинна становити не менше 18000 гривень... Як виживати -економити, отримати субсидію...?

З першого квітня збільшуються тарифи не тільки на газ, але й на електроенергію на 19%, гарячу воду на 55%, тепло на 72 %...

Нові ціни почнуть діяти з 1 квітня цього року. Ціна на газ для опалення підвищать до 3600 гривень за 1000 кубометрів. Такий тариф буде діяти на обсяг до 200 кубометрів на місяць і лише в опалювальний сезон. Все, що вище 200 кубів на місяць, буде оплачуватися за тарифом 7188 гривень за тисячу кубометрів.

Така ж ціна буде на газ, спожитий не в опалювальний сезон. В 6,1 рази зросте ціна газу, що використовується населенням для приготування їжі та підігріву води. Тепер, замість 1182 гривень за тисячу кубометрів, доведеться заплатити 7188. При відсутності лічильників населення платитиме за газ єдину ціну - 7188 гривень за тисячу кубометрів.

Стаємо в чергу за субсидіями

Експерти впевнені, що вкластися в запропонований ліміт споживання газу в опалювальний сезон майже неможливо. А в умовах, коли ціни ростуть, а зарплати не змінюються, це може призвести до масових неплатежів за комунальні послуги. Київська міська адміністрація оприлюднила дані, що кількість субсидій за січень 2015 у порівнянні з січнем минулого року збільшилася на 35%.

Яким буде кількість субсидій після 5-кратного підвищення тарифів, я не можу спрогнозувати. Міністр соціальної політики говорив, що з 18000000 домогосподарств - 3 млн отримувати субсидію. Це просто смішно, такого не буде. Кількість домогосподарств, які звернуться за субсидіями, буде набагато більше, ніж 3 мільйони, - вважає співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич.

Верховна Рада ухвалила зміни до бюджету, які передбачають збільшення субсидій на оплату комунальних послуг на 12500000000 гривень. Загалом уряд виділив 24 мільярди гривень на покриття різниці в тарифах для малозабезпечених верств населення. Як заспокоював прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, при необхідності можна буде знайти кошти ще.

Економія - наше все

Єдиний вихід, щоб укластися в "пільговий ліміт" - це економія, вважають експерти. Однак, і на неї сильно розраховувати не варто. Більше втратять власники приватних будинків розміром більше 60 квадратних метрів.

"Вже ходять дискусії: чи ви виключаєте від опалення будинок і сидите в одній кімнаті, або ставите твердопаливні котли, і спалюйте дрова і всі навколишні дерева", - зазначив Марунич.

Однак за нинішніми цінами встановити твердопаливні котли або альтернативні види опаленнядуже дорого. За словами експерта, сонячна установка, яка може повністю утримувати будинок, в середньому коштує 10 тисяч доларів.

Тому дешевше утеплити будинок енергозберігаючими матеріалами. Допоможуть заощадити і електрокотли та електрообігрівачі, пояснює директор енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАН Валентин Землянський. Зараз споживання 2500 кубометрів на рік в середньому обходиться в 15 000 гривень.

При сьогоднішніх тарифах опалення електрокотлом обійдеться в 3900 гривень, а при максимальних тарифах (90 кВт / год), до яких ми повинні прийти через два роки, - 9400 гривень.Якщо порівняти з опаленням, то економія становить 5000, а також при установці котла, це окупиться ", - вважає експерт.

Однак, за його словами, збільшення споживання електроенергії негативно вплине на держбюджет.Розпочнеться фінансовий дисбаланс, який важко буде перекривати.

"У разі переходу збільшується обсяг споживання електроенергії, в середньому від 190 до 1100 кВт / год на місяць. Обсяг дотацій, необхідних з ринку, повинен скласти 850 гривень на одного абонента. Виходить, якщо 1% відмовиться від газу, це створить тиск на ринок газу 200000000 гривень на місяць дотацій, який потрібно буде покривати ", - пояснює експерт.

Суди і платіжки

"Люди просто перестануть платити, тому що у них не буде грошей. Більшу частину коштів вони будуть витрачати на ліки, продукти харчування та транспорт, який подорожчав у зв'язку зі знеціненням валюти", - вважає член Наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук. Для вирішення такої ситуації люди можуть подавати в суд і оскаржити нові тарифи і вимагати публічного пояснення ціноутворення. На його думку, вони не обґрунтовані.

З 1 січня 2015 року з законом України про функціонування ринку газу, кожен житель є кваліфікованим споживачем, і він має право вибирати постачальника газу. І відповідно, ви можете відмовитися від постачальника, який вам лупить ціну 7200 гривень. Захочуть займатися цим юристи - не факт, можна спробувати, - вважає експерт.

А от за словами Дмитра Марунича, нові тарифи є економічно обґрунтованими. Сума 7200 гривень розраховується за такою схемою: 330 доларів за 1000 кубометрів газу за курсом 17,6 грн / дол + ПДВ + вартість транспортування газу

"Це не фантастична цифра. Це те, що пропонувало керівництво" Нафтогазу "ще влітку 2014 року. Це називається" єдина оптова ціна ". З точки зору економіки, якась логіка в цьому є. А з точки зору людей - це 900 доларів , якби ми повернулися в часи злочинного режиму (8 грн / дол - 24) ", - пояснив Марунич.

Вперед у Європу

За словами Юрія Корольчука, Міжнародний валютний фонд не вимагав безпосередньо підвищити тарифи на комунальні послуги для населення - потрібно було ліквідувати дефіцит НАК "Нафтогазу".Тому логічним кроком було підвищити тарифи. Однак уряд не провів важливої роботи. Треба було перед тим, як підвищити тарифи, провести підготовку.

Треба було підготувати діряві теплотраси, труби, і повинні були поставити лічильник на тепло. Ми з вами тепер будемо платити двічі, тому що втрати тепла будуть і далі, - зазначив експерт.

На думку експертів, уряд самоусунувся від формування внутрішньої та соціальної політики, дозволивши НКРЕ приймати рішення про збільшення тарифів на газ.

"Говорячи про підвищення тарифів і європейський рівень життя, уряд забуває, що європейський рівень життя - це ще й європейський рівень доходів. На тому рівні, до якого підняли сьогодні тарифи на газ, середня зарплата в Україні повинна становити 18000 гривень.

Я за підвищення тарифів на газ, але якщо будуть створені відповідні умови, коли населення зможе оплачувати тарифи з урахуванням зростання своїх доходів. І ті, хто каже, що в Європі тарифи становлять 400 євро, забувають сказати, що середня заробітна плата становить 2000 євро ", - вважає Землянський .

з сайту tyachivnews.in.ua

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: газ,квартира,Тепло,тарифы,реформа,горячая вода,зарплата,економіка,Європа,Арсеній Яценюк,бідність,Кабінет Міністрів,електроенергія,субсидії,андрій павловський
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.