Змієві вали навколо Києва освоюють як цілину

15 февраля 2013, 10:39
0
983

Пам’ятку культурної спадщини національного значення - «Змієві вали Київщини», що знаходиться за 10 кілометрів від столиці: між селами Круглик та Іванковичі, огородили парканом та освоюють як цілину.

Змієві вали – це грандіозна система земляних укріплень зведених ще до часів Київської Русі, що залишилися наочним прикладом могутності та кмітливості наших пращурів. Враховуючи історичну унікальність та всеукраїнську масштабність, ці укріплення заслуговують на повагу та вимагають захисту держави. На жаль, на сьогодні не всі Змієві вали занесені до Державного реєстру нерухомих пам′яток України.

Але навіть ті вали, які мають відповідний статус та захист не шануються. Підтвердженням тому є свідчення активістів, за словами яких, табличка, яка повідомляла, що вали між селами Круглик та Іванковичі є національним надбанням і охороняються державою «успішно здана в металобрухт, їхню територію огородили парканом, за яким саджають дерева, будують «зручності» та звалюють сміття. На зауваження про те, що пошкодження пам′ятки карається законом, ніхто не реагує».

В нашій країні, на жаль, нікого не карають навіть за знищення пам’яток, не те що за нанесення їм шкоди. Планую цю ситуацію змінити і вже роблю все від мене залежне, щоб домогтися дієвості кримінального покарання за ст. 298 КК за умисне нищення, руйнування чи псування пам′яток історії або культури.

Влада повинна прийняти рішення щодо захисту всього комплексу Змієвих валів (а особливо Змієвих валів Київщини), які за історичною цінністю та значимістю співвідносні з Великою Китайською стіною. 

Змієві вали поблизу столиці разом з Трипіллям можуть стати потужною туристичною принадою Київщини, до якої, за розумного підходу популяризації, потягнуться туристи з усього світу, як до Великої Китайської стіни, яку китайці бережуть як зіницю ока. 

Звернувся до голови обласної державної адміністрації Київської області А. Присяжнюка з проханням провести інвентаризацію Змієвих валів Київщини та вжити відповідних заходів щодо проведення перевірки їхнього стану в межах Київської області, та особливо сіл Круглик й Іванковичі. А також до міністра культури України Л. Новохатька з проханням розробити концепцію збереження «Змієвих валів» України як єдиного комплексу і сприяти його популяризації як унікального туристичного об’єкту.

Запевняю, що яв межах своїх повноважень як голова підкомітету з питань охорони та популяризації культурної спадщини сприятиму на законодавчому рівні реалізації ініціатив, які допоможуть охороні та популяризації Змієвих валів України.


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.