ЮНЕСКО показує жовту картку офіційному Києву

8 июня 2012, 05:13
0
6477

А, можливо, й червону...

Як я і вимагав  на 36-й сесії Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО буде розглянуте питання щодо збереження об’єктів культурної та історичної спадщини Києва: Софії Київської, прилеглих монастирських споруд та Києво-Печерська Лаври. Відповідне питання стоїть № 90 у порядку денному сесії ЮНЕСКО в розділі 7Б, який відповідає за збереження пам’яток.

Як зазначає аналітична служба ЮНЕСКО, яка готувала документи до сесії, Організація Об’єднаних Націй планує прийняти резолюції про те, що найгірші прогнози ЮНЕСКО щодо Києва стали реальністю – забудовники зводять висотні будинки навіть в буферній зоні на схилах Дніпра.

Я далекий від думки, що виключно моїми стараннями це питання, яке ще донедавна не було в планах розгляду ЮНЕСКО, тепер буде розглянуте на найближчій сесії. Це спільна перемога всіх небайдужих киян, які шукають будь-який спосіб, щоб захистити наше місто, в тому числі і за допомогою ЮНЕСКО.

Проект резолюції, вселяє оптимізм, адже в ньому ЮНЕСКО поділяє страхи киян. В проекті резолюції сказано, що якщо Києвом не будуть прийняті термінові заходи щодо призупинення забудов вздовж Дніпра, то ландшафту схилів буде завдано непоправної шкоди.

А також, хоча кілька років тому на нинішнього Прем'єр-міністра України була покладена задача перевірити всі скандальні забудови в історичній частині міста, відповідно до чинного законодавства, на даний момент немає жодного дослідження монастирського ландшафту. Незважаючи на неодноразові прохання, не був введений і мораторій на висотність будівель зведених в зоні панорами схилів Дніпра. Відсутність механізмів захисту та планування досягло тривожного рівня. 

На думку ЮНЕСКО зменшити шкідливі наслідки щодо спадщини можна шляхом зміни пропонованих проектів забудови та знесення вже побудованих будівель. Тому в ЮНЕСКО рекомендують офіційному Києву контролювати масштаб і дизайн проектів будівництва, розробити плани для буферних зон та навколишнього середовища, на основі ретельного аналізу.

Я розумію, що під час голосування резолюція може бути змінена в кращий, або гірший бік, але у всіх випадках черговий розгляд наболілого київського питання на такому рівні для нас киян є важливою підтримкою у боротьбі за збереження наших святинь. Дуже сподіваюсь, що до числа будиків, які ЮНЕСКО рекомендує знести входитиме і скандальна будова на вул. Гончара і недоречний президентський вертодром.

Нагадаю, нещодавно я, як голова комісії Київради з питань культури та туризму, голова тимчасової контрольної комісії Київради щодо вивчення ситуації, яка склалася навколо забудови Паркової алеї та Дніпровських схилів у м. Києві, звернувся до ЮНЕСКО з проханням на 36-й сесії Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО(яка відбудеться з 26.06.2012 – по 4.07.2012 в Санкт-Петербурзі) підняти питання щодо збереження об’єкту культурної та історичної спадщини м. Києва (об'єкт № 527 «Софія Київська, прилеглі монастирські споруди та Києво-Печерська Лавра»). Своє звернення депутат передав через громадських активістів Києва, які будуть присутні на сесії.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.