Проект...

19 апреля 2011, 11:59
0
1538

Беручи до уваги соціальне… юридичне… біологічне… положення нашого народу, пропонується його наділити слідуючою автономією:

§ 1. НАЗВА КРАЇНИ: Тутешняцька губернія.

§ 2. ГРАНИЦІ: Тутешняцька губернія має бути обгороджена зі всіх сторін дерев'я­ним плотом, висоту якого встановить авто­номна управа краю. З одної сторони — вхід 1 (брама), а на брамі напис у семи мовах: «Вітаємо вас», а під ним в дужках: «Шановних гостей проситься собі пригадати, чи не забули чого вдома».

§ 3. ГЕРБ: Слимак…

§ 5. ПРАВЛІННЯ: На чолі Тутешняцької губернії стоїть, зглядно сидить губерна­тор. Він має слідуючі права:

а) брати кожномісячну платню;

б) уживати свої губерна­торські палати вдень і вночі;

в) ходити по корзі;

г) уживати спорту, ходити на лови;

д) до інших справ не мішатися.

§ 6. ОБОВ'ЯЗКИ ГРОМАДЯН: Грома­дяни мусять:

а) слухати начальство;

б) на­чальство слухати;

в) запам'ятати собі гасло: «Скачи, враже, як пан каже».

§ 7. ПРАВА ГРОМАДЯН: Громадяни мають право:

а) курити і плювати на землю;

б) думати про страшний суд і пекельні муки;

в) брати участь у публічному житті на весіллях, хрестинах і похоронах...

Думаєте, це  витяг із протоколу наради Партії регіонів стосовно їх планів  входження до Митного союзу та майбутнього України? Як не дивно, зовсім ні.  

Цей фейлетон у 20-х роках минулого століття написав закарпатський сатирик Марко Бараболя, з дня народження якого сьогодні минає 101 рік.

На одному диханні прочитавши процитовану мініатюру Бараболі «Проект автономії», замислився. Чому жорстка сатира минулого сторіччя сьогодні стає для нас реальністю? Чому українці, розуміючи це, продовжують мовчати чи нервово підхіхікувати з цього театру абсурду?

Ні, ніколи не повірю, що ми згодні перетворитись саме на людей, що втратили повагу до себе, не здатних захистити  своє майбутнє.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.