Народ і влада разом, тільки по різні боки колючого дроту

16 мая 2011, 17:16
0
1446

Вибир був: або нищити природу, або ісорію. Вибрали те, що більше заважає...

Комісія КМДА  з розслідування законності проведення робіт на території Національного історико-архітектурного музея «Київська фортеця» звернулася до представників НСК «Олімпійський» з вимогою припинити будь-які будівельно-монтажні роботи до з’ясування обставин та отримання висновків комісії. Відповідну ініціативу висунув я. Її підтимали в комісії КМДА, але забудовники мали на увазі і мене, і комісію, і Київську фортецю. Вони лише прискорили темп робіт і натянули колючий дріт, що відокремлює історію у вигляді Київської фортеці від майбутнього у вигляді Євро-2012 заради якого і нищать фортецю. Питання: навіщо нам таке майбутне, що знищує наше минуле?

Комісія з’ясувала, що жодна організація, яка займається пам’яткам, в тому числі Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень Міністерства культури України не давали висновків на підставі яких може вестися будівництво на території Київської фортеці. Крім того, роботи по створенню зони гостинності почалися без дозволів самого Національного музею та висновків археологів, істориків, спеціальних організацій, що є найбільшою проблемою цього об’єкту і деяких інших скандальних об’єктів в Києві.
Існує також проблема із межами пам’ятки національного значення - Київської фортеці. Межі Національного музею «Київська фортеця» існують, але межі пам’ятки – комплекс валів фортеці - виходять за рамки музею. Тому, комісія дала доручення спеціальним службам встановити на будівництві реальні візуальні межі між стадіоном і музеєм, що будуть перенесені з карти на реальну місцевість, а спеціалізованим дослідним організаціям висловитись щодо можливості будівництва на місці валів. Таким чином, всі члени комісії зможуть переконатись в якому місці і наскільки забудовники вийшли за межі своєї території. 

Але, незалежно від того, на чиїй території знаходяться частини пам’яток (чи на території музею чи на території приватного, або державного власника) знищувати їх – злочин. Тому, переконаний, окрім зони пам’ятки – музею «Київська фортеця» і «Косий капонір» як її частини, треба встановити охоронну зону пам’ятки, якої національний музей досі не має, як це вже зроблено з Лаврою, Софією та деякими іншими об'єктами.

Як повідомили на засіданні комісії представники НСК «Олімпійський» був вибір: знищувати понад 3 тис дерев в рекреаційній зоні біля стадіону «Олімпійський», відмовитися від проведення фіналу Євро-2012 в Києві , або вести будівництво в тому вигляді, яке є зараз – саме цей варіант вибрав комітет з підготовки Євро-2012. При цьому і представники НСК «Олімпійський» і деякі представники КМДА наполягали на тому, що руйнації історичного об’єкта не відбувається, а знищуються об’єкти, які не мають історичної цінності. Знову таки, документального підтвердження теорії забудовників від археологів та істориків немає.

Плани НСК «Олімпійський», які затвердженні численними підрозділами Кабміну і КМДА - по суті повна зміна конфігурації земельного профілю в районі Косого капоніру - відбувається без урахування автентичності, а так як зручніше забудовникам. В підсумку вали і бастіон Косого капоніра змінять форму настільки, що Капонір треба буде називати не «косим», а «прямим» - лінія земляних споруд вирівнюється на догоду парковочно-ресторанній зоні гостинності в якій вже знищили тенісні корти, льодовий стадіон та інші "зайві" киянам споруди. Ми, кияни, ймовірніше за все, спимо і бачимо на Черепановій горі замість згаданих об'єктів - парковки, кабаки для футбольних фанів і офіси для спортивних чиновників.

Як стало відомо під час засідання, музей погодився лише на проведення реставрації валів, знищення яких представники НСК «Олімпійський» і вважають реставрацією, навіть не здогадуючись, що згідно Законодавства реставраційні роботи проводяться відповідно до Проекту реставраційних робіт, якого в даному випадку не існує.

Нагадаю, 28 квітня почалися будівельні роботи на території Київської фортеці, які призвели до знищення історичних споруд. У зв’язку із цим, 12 травня за розпорядженням голови КМДА О.Попова було створено комісію з розгляду питань, пов’язаних з проведенням НСК «Олімпійський» будівельно-монтажних робіт на території земельної ділянки історико-архітектурної пам’ятки-музею «Київська фортеця», перше засідання якої відбулося сьогодні. Я, як ініціатор створення комісії, вхожу теж до її складу. Повідомлятиму  й надалі громаду про всі тонкощі її роботи.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.