Громадськість хвилюється про долю двох історичних трамвайних вагонів

9 ноября 2011, 10:50
0
636

При реконструкції трамвайної лінії до Пущі-Водиці, можуть бути знищені два старовинних трамвайних вагона, які збереглися у задовільному стані.

З відповідним зверненням посприяти збереженню унікальних екземплярів і не допустити їхнього варварського знищення, до мене, як до голови постійної комісії Київради з питань культури та туризму звернулась громадськість м. Києва. 

В народі кажуть: «Ліс рубають – тріски летять». Так і тут: загалом хороша ідея, пов’язана з реконструкцією, може завдати шкоди технічним пам’яткам. На жаль, таке вже траплялось в історії Києва. Тим паче, що схожа ысторыя вже була.

Я до голови КМДА О. Попова з вимогою не допустити нищення згаданих підстанцій, поки експерти не визначать їх справжню історичну цінність.

Звичайно, нищення історичних вагонів - ймовірних експонатів музею - ніщо в порівнянні з нищенням самих музеїв, театрів, історичних будинків... Але усе ж, здається, треба прагнути зберегти те, що ще можна зберегти...


Нагадаю, 2 березня цього року, у ході демонтажу та ліквідації трамвайної колії на Набережному шосе (біля станції метро «Дніпро»), був знищений унікальний історичний трамвайний вагон «Пульман» 1909 року виготовлення, який 102 роки прослужив Києву. Таких трамваїв, на думку експертів, немає в музеях ні України, ні інших країн світу.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.