Дізнавшись, що будинок отримав статус пам’ятки, забудовники почали його нищити

11 ноября 2011, 15:48
0
863

Після отримання будинком на вул. Грушевського, 4-б статусу нововиявленої пам’ятки культурної спадщини, працівники ТОВ «Грааль», почало його нищити.

ТОВ «Грааль», яке свого часу безкоштовно отримало будинок для знесення,  днями почало його нищити – будівлі відключили опалення та водопостачання, розпочали демонтаж вікон та аутентичних кованих конструкцій балкону.

Поки будинок не мав статусу пам’ятки і не охоронявся законом, його нищили не активно – доводили до занепаду. Як тільки, визнання будинку пам’яткою поставило під загрозу план зведення нового готелю-хмарочоса у дворі готелю «Дніпро», забудовники взялись за грубу руйнацію цінної споруди.

Я звернувся до відповідних служб КМДА з проханням вжити заходів з метою недопущення руйнування будівлі і повернення її до комунальної власності. 

 Без вікон і опалення, під дією вологи і морозів, розпочнеться прискорене і невідворотне руйнування пам’ятки. Тому, ми, кияни, повинні відстоювати цей будинок, не лише для збереження самої будівлі, а й для того, щоб не дати забудовникам вчити акт вандалізму: побудувати на Хрещатику «свічку.

Будинок на вул. Грушевського, 4-б передали під знесення ТОВ «Грааль» безкоштовно, без жодної компенсації місту, з метою побудови за цією адресою 160-метрового готельного комплексу. Проект був розкритикований авторитетними архітекторами Києва і викликав осуд громадськості ще на етапі його обговорення, але не був скасований владою. Тому ТОВ «Грааль» зараз не використовує приміщення, а доводить історичний будинок до занепаду. Зараз закинутий будинок у центры столицы зайняли громадськы органызації. які і намагаються його врятувати від руйнації.

21 вересня 2011 року на засідання Науково-методичної ради при Київському науковому методичному центрі по охороні, реставрації та використанню пам’яток історії культури, будинку надали статус нововиявленої пам’ятки культурної спадщини.

[ Добавить ]
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.