Жоден з архангелів не може вважатися першим оберегом Києва

14 ноября 2011, 14:20
0
753

Ідея зміни покровителя Києва архангела Михаїла на архангела Гаврила така ж безглузда, як перейменування Києва в більш давню назву Метрополь, а Дніпра в Борисфен.

Сумнівів щодо того, що саме архангел Михайло є оберегом і символом Києва ні в кого з киян немає. Тому пошуки іншого захисника для Києва недоречні. 

Ініціатори зміни покровителя посилаються на відомості про те, що саме архангел Гавриїл до Михайла вважався покровителем Києва.

Та важливо не те, хто був першим, а соціальна легітимність того чи іншого символу. Якщо почати шукати перші обереги Києва, то вони в вочевидь будуть не християнськими, а язичницькими. Тож в такому розумінні ні в одного архангела, ні в іншого немає жодних перспектив отримати пальму першості. 

Нагадаю, Київська громадська організація «Лагода» вирішила ініціювати збір підписів жителів столиці за зміну покровителя Києва - архангела Михаїла на архангела Гавриїла. За словами активістів, Михайло не влаштовує їх своєю войовничістю, що мотивує жителів виходити на мітинги та протести. 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.