Київські музеї в 2012 році не охоронятимуться

23 ноября 2011, 14:15
0
3535

На охорону музеїв Києва в попередньому проекті бюджету Києва на 2012 рік грошей не передбачено.

Про це стало відомо під час спеціального засідання комісії Київради з питань культури та туризму присвяченого розгляду пропозицій до бюджету м. Києва 2012 р. Для охорони музеїв у 2012 році необхідно 8,5 млн. грн. з них 4 млн. грн. на охорону історико-архітектурної пам’ятки-музею «Київська фортеця».

Питання охорони київських музеїв давно перезріло: вже настав час поставити питання руба – або місто знаходить гроші на належну охорону музеїв державною охоронною службою, або офіційно знімає з себе відповідальність за безцінні експонати і передає ці музеї до державної власності.

Компромісом може бути виділення спеціальної субвенції з державного бюджету виключно на охорону музеїв, оскільки експонати є державною власністю. 

Київська влада не хоче віддавати музеї, але знайти гроші чи принаймні випросити їх у держави чиновники не можуть. Влада не має права так халатно ставитись до культурно-історичного надбання нації та ігнорувати питання охорони київських муніципальних музеїв. Але парадокс полягає в тому, що їй байдужа доля музеїв та безцінних експонатів.

Боюся повторення ситуації, коли працівники київських музеїв змушені були закривати сховища реліквій та чергувати ночами через борги із зарплати державним охоронцям.

.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.