Я звернувся до міністра культури з пропозицією посадити директора Софії за ґрати

25 января 2012, 14:46
0
876

Якщо виявиться, що проти Н. Куковальської внаслідок перевірок КРУ, СБУ чи Прокуратури, відкрито кримінальні справи щодо розкрадання майна,

В  мистецькому, музейному та пам’яткоохоронному середовищі найактуальнішою темою для обговорення є те, хто якого листа написав Міністру культури, Прем’єр-міністру чи Президенту України в підтримку директора заповідника «Софія Київська» Нелі Куковальскої. 

Причина таких листів викликана тотальною заміною керівників найзначніших культурних закладів на екс-посадовців, яких скоротили через зменшення керівної ланки чиновників. А також лист нібито написаний одним поважним науковцем до Міністра культури, з обуренням діями Н. Куковальської, яка минулого року згідно з Указом Президента відзначила 1000-річчя Софії Київської. На думку цього науковця тисячоліття храму настане лише через кілька років.

Я ні в якому разі не збираюсь захищати Н. Куковальську чи Президента з його Указом. Більше того, я переконаний, що є випадки, коли необхідно карати за виконання наказів, в тому числі і Президента. Але я як киянин, член Громадської гуманітарної ради м. Києва, член Головної ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, голова комісії Київради з питань культури та туризму, занепокоєний ситуацією навколо Київської святині – Софії, політичними і забудовними процесами, що з нею пов’язані.

Сподіваюсь, що рішення про долю відомого очільника, що протягом багатьох років є керівником заповідника Софії Київської, Ви прийматимете беручи до уваги не листи, дзвінки чи вказівки можновладців «за» чи «проти» неї, а реальні документи. 

Якщо виявиться, що проти Н. Куковальської внаслідок перевірок КРУ, СБУ чи Прокуратури, відкрито кримінальні справи щодо розкрадання майна, виявлено зникнення експонатів чи інші неподобства і її вина буде доведена в суді, безумовно, такий керівник має бути не лише звільнений, а й засуджений відповідно до Кримінального кодексу. 

 Якщо ж на Міністра культури здійснюється тиск і він поступитесь цьому тиску заради того, щоб призначити на звільнене місце одного з екс-чиновників високого рангу, що завдяки ініційованим Президентом скороченням опинився без роботи, це ляже плямою не лише на Міністерство, а і на усю владну піраміду. Адже ми, громадськість, розглядатимемо цей акт, як спробу позбавитись директора, що бореться з незаконними забудовами в буферній зоні Софії Київської. 

 Остерігаюсь, що новий керівник не займатиме захисну послідовну позицію щодо заповідника Софія Київська. А також висловив припущення, що призначення такого чиновника може лобіюватися тими, хто незаконно руйнує забудовами історичний ареал столиці. Тим паче, що плітки про звільнення керівника Софії Київської ходять з того часу, як заповідник передали у підпорядкування Міністерства культури.

Тож, у випадку недостатньо мотивованого звільнення будь-якого керівника закладу культури і у випадку призначення на його посаду когось з колишніх державних високопосадовців, дії влади отримають різку критику з боку пам’яткоохоронців, музейників та творчої еліти.


P.S.Кажуть, рішення про звільнення Н.Куковальської вже підписане....

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.