Київський кінотеатр Ленінград страйкує

13 февраля 2012, 08:20
0
1581

Коли страйк закінчиться, залежить від дій КМДА, яка й спровакувала ситуацію.

Кінотеатр Ленінград не працює і коли поновиться його робота залежить лише від доброї волі КМДА. Колектив кінотеатру обурений тим, що без конкурсу та їхньої згоди закладу призначили нового директора, який не має жодного досвіду роботи ні в кінотеатрах, ні в галузі кінематографії взагалі.

З проханням посприяти у вирішенні питання щодо проведення відкритого конкурсу на посаду керівника кінотеатру звернувся колектив закладу до  постійної комісії Київради з питань культури та туризму, яку я очолюю.

Скандали навколо керівництва кінотеатрів виникають не вперше. Але кінотеатр Ленінград певною міро найбільш багатостраждальний, оскільки спроби змінити досвідчених керівників на «своїх» людей без належної фахової підготовки тривають постійно.  Питання призначення керівника закладу постало ще на початку 2011 року у зв’язку із не продовженням контракту з багаторічним керівником І. Богорською, який теж супроводжувався обуренням колективу. В січні минулого року Головним управлінням культури був призначений в. о. керівника кінотеатру «Ленінград» співробітник закладу В. Руденок.

Напередодні, 9 лютого 2012 року трудовий колектив кінотеатру з подивом дізнався, що згідно з розпорядженням Л. Черновецького № 15 від 02.02.2012 на посаду директора призначений А. Цвєтков (без проведення конкурсу та згоди колективу). Як повідомили в кінотеатрі новий директор є льотчик за освітою і не має досвіду роботи в галузі культури взагалі. Під час офіційної представлення новий керівник заявив, що працівники кінотеатру будуть звільнені щонайпізніше за півроку.

В результаті конфлікту в кінотеатрі «Ленінград» припинена демонстрація фільмів. Діяльність закладу призупинена на невизначений термін.

Викликає подив, що призначення і звільнення відбувається без всіляких публічних пояснень. Хочеться сподіватися, що КМДА доведе громадськості моральність своїх дій: пояснить киянам в чому унікальність нового керівника, якого призначили без конкурсу і баз належної освіти, обнародує ті порушення чи зловживання, які можливо були в попереднього керівника, що призвело до не продовження з ним контракту. Чи все ж таки річ не в освіті та фаховій підготовці, а в тому, що київська влада прагне звільнити «чужих» і призначити «своїх»?

Кінотеатр «Ленінград»  одИН з найбільших і найуспішніших комунальних підприємств на лівому березі м. Києва. Кількість відвідувачів кінотеатру щороку збільшується (лише в січні 2012 року кінотеатр відвідали 25 тисяч), підвищується рівень заробітної плати працівників (не отримуючи фінансової підтримки від міської влади та держави) та кількість робочих місць. Ціни на квитки становлять від 10 до 30 грн., що є значно нижчим, ніж у приватних кінотеатрах.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.