Кияни прямо зараз можуть стати свідками знищення пам’ятки

16 февраля 2012, 22:12
0
1416

Поруч з Софєю

Сьогодні почали руйнувати історичний будинок-пам’ятку архітектури на вул. А. Тарасової, 4 біля готелю Hyatt, який пережив пожежу (підпал?) кілька місяців тому. Цьому будинку 105 років. У збірці пам′яток історії та культури України споруда 1909 року характеризується як яскравий приклад стилю модерн у Києві, що має значну історичну, архітектурну та художню цінність. Вже на початку ХХ століття тут були центральне опалення, каналізація та ліфти.  

На мою думку Київ – це єдине місто в світі, де можна стати очевидцем знищення пам’ятки. Не цивілізовані країни вже знищили всі пам’ятки своєї держави, цивілізовані охороняють їх як зіницю ока. В Києві ж пам’яток ще багато і нищать їх систематично.

Нагадаю, що згаданий будинок горів на початку літа. Кримінальну справу не відкрито, хоча, як на мене,  мав місце  навмисний підпал. А це - ст. 298 КК. Я особисто звертався в слідці органи, але... Самі розумієте, які гроші можна отримати з вільної ділянки в такому місці... 

Власники будівлі звернулись до Головного управління охорони культурної спадщини з проханням дозволити знести пам’ятку, яке, певно, такий дозвіл дало... Тож, процес "добивання" унікального будинку вийшов на фінішну пряму!  Поспішайте  глянути на нього хоч одним оком, бо буде пізно...

 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.