10 голів КМДА прийшло боротися з руйнівниками пам’ятки біля готелю Hyatt

18 февраля 2012, 14:15
0
1514

Руйнівники не злякались....

Сьогодні боротись з руйнівниками будинку-пам’ятки на вул. А.Тарасової, 4 прийшли… чиновники. Найпомітнішим був голова КМДА О. Попов у 10 особах та міністр культури М.Кулиняк у 3 особах.  

Акція протесту-театралізоване дійство «Поминки пам’ятки» історичного будинку-пам’ятки архітектури на вул. А. Тарасової, 4 біля готелю Hyatt зібрала найактивніших киян. Вони висловлювали обурення щодо руйнування пам’ятки та закликали будівельників припинити руйнівні роботи, надягнувши на обличчя маски поважних чиновників.

Кияни сподівались, що побачивши високопосадові обличчя, руйнівники, хоч на короткий час, припинять свою роботу. Але це не завадило їм спокійно зносити будинок.

У високопосадовців є повноваження, але немає жодного бажання робити щось на користь міста. У громадськості є бажання працювати на користь Києва, зберігати пам’ятки та немає повноважень. Класична революційна ситуація, яка може призвести до руйнування міста, або до знищення київської громади, або, як я сподіваюсь, до зміни влади. 


Я особисто ще влітку, коли сталась дивна пожежа в будинку-пам’ятці, передбачав, що справжні плани влади і забудовників – знищити цей будинок, а на його місці побудувати «страховисько» у стилі сусіднього готелю Hyatt.  Я звертався до різних інстанцій, в тому числі і в міліцію, з вимогою покарати винних, але спарринг-партнери - влада і бізнес - не здають своїх, а покривають один одного, нищачи Київ.

Незважаючи на те, що чимало учасників акції, говорили про те, що будинок навряд вдасться зберегти, бо влада діє безцеремонно і нахабно, на мою думку шанси у будинку є. Якщо ні, то це місце перетвориться в довготривалу гарячу точку на кшталт будівлі над метро „Театральна” чи вул. Гончара, 17-23, адже слідом за знищенням пам’ятки почнеться зведення новобудови в буферній зоні Софії Київської. 

Нагадаю, історична споруда біля готелю Hyatt на вул. А. Тарасової, 4 горіла на початку літа. Власники будівлі звернулись до Головного управління охорони культурної спадщини з проханням дозволити знести пам’ятку. 

Цьому будинку 105 років. У збірці пам'яток історії та культури України споруда 1909 року характеризується як яскравий приклад стилю модерн у Києві, що має значну історичну, архітектурну та художню цінність. Вже на початку ХХ століття тут були центральне опалення, каналізація та ліфти.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.