В Києві з’явиться вулиця Малевича

31 марта 2012, 06:16
0
676

А скільки ще чекати?

Комісія з питань культури та туризму підготувала проект рішення Київради щодо перейменування вулиці Боженка у Голосіївському районі на вулицю Казимира Малевича. Відповідне звернення Польського Інституту з проханням підтримати перейменування зазначеної вулиці було підтримане на засіданні комісії.

Це перейменування вже підтримала комісія з найменувань та пам’ятних знаків КМДА, до якої входять поважні експерти-києвознавці та двоє депутатів (в їх числі і я). Тому проект рішення «Про перейменування вулиці Боженка у Голосіївському районі м. Києва на вулицю Казимира Малевича» буде внесений до порядку денного однієї з найближчих сесій Київради.

В Києві народилися і жили чимало діячів, які мають всесвітню відомість: танцівник Серж Ливар, авіабудівник Ігор Сікорський, піаніст Володимир Горовиць. Їх імена вже таким чи іншим способом, хоч не великою мірою, але увічнені в Києві. А Малевич, який є символом мистецьких шукань цілої епохи, забутий київською громадою: ні вулиці, ні музею, ні навіть конкурсу на честь його імені немає. Сьогодні у нас є унікальна можливість назвати іменем генія саме ту вулицю, на якій він народився. 

Необхідність прийняття цього рішення полягає у створенні умов для вшанування пам’яті Малевича Казимира Севериновича - всесвітньовідомого київського художника-авангардиста, одного з засновників нових напрямів у абстрактному мистецтві та у зв’язку з відзначенням у 2013 році 165- річчя з дня його народження. 

Я мрію, щоб на цій вулиці згодом з’явився ще й музей, де розповідатимуть про життя та творчість генія мистецького авангардизму.

Казимир Малевич - український художник-авангардист, один з засновників нових напрямків в абстрактному мистецтві — супрематизму та кубофутуризму, педагог, теоретик мистецтва. В 1915 започаткував новий модерністський напрям у мистецтві — супрематизм («Чорний квадрат на білому тлі», «Біле і чорне»). Народився і вчився малювати в Києві, в 1927—1930 рр. викладав в Київському художньому інституті, де в цей час працювали Михайло Бойчук, Віктор Пальмов, Федір Кричевський, Вадим Меллер, Олександр Богомазов, Василь Касіян.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.