ЦУМ як історичний об’єкт перестане існувати

11 июля 2012, 11:31
0
977

Крім того, суттєва перебудова об’єкта «паралізує» частину Хрещатика

Містобудівна рада Києва не схвалила проект перебудови ЦУМу.

Найбільше обурення архітекторів, і моє особисто, викликало те, що перебудова пам’ятки архітектури ЦУМу передбачає знищення його фасаду, таким чином руйнуючи ансамбль будівель вул. Хрещатик. Сам по собі будинок, можливо, й був би симпатичний, але в іншому місці, а не в центрі столиці.

Депутат зазначив, що члени Ради також звернули увагу на юридичні проблеми: приміром, забудовник не має виділеної землі під будівництво, а тільки право на експлуатацію будівлі, що не дає підстав починати будівництво. Крім того, суттєва перебудова об’єкта «паралізує» частину Хрещатика. 

Я ініціював звернення до інвестора (Р. Ахметова) з проханням зважено підійти до цього питання і відмовитись від зміни фасаду. Поки є така можливість треба не допустити повторення історії з Андріївським узвозом, коли компанія підпорядкована тому ж інвестору  зруйнувала частину історичних будинків і завдала шкоди киянам та самому інвестору.

Члени Містобудівної ради висловили сподівання, що до проекту будуть внесені зауваження спеціалістів та архітекторів (Містобудівної ради). Після чого він буде винесений на повторний розгляд, а до того ніякі роботи не будуть розпочинати.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.