КМДА має однаково ставитись до всіх релігійних громад

16 июля 2012, 14:40
0
983

Влада робить преференції одній церкві, нехтуючи інтересами інших релігійних громад

КМДА не хоче повертати Руській Православній Старообрядницькій Церкві приміщення на вул. Григорія Сковороди, 9 Б. Станом на сьогодні причиною відмови релігійній громаді є те, що зазначене приміщення не носить жодних ознак культової споруди, хоча нещодавно ГУ охорони культурної спадщини стверджувало, що в цій садибі з 1891 року була зареєстрована церква в ім’я Успіння Пресвятої Богородиці.

У листі від 20.03.2012, аналізуючи історію будівлі, ГУОКС інформує про те, що зазначений будинок був зведений як житловий і використовувався за цим призначенням приблизно сто років (з 1790 по 1891 рік). У 1891 році за згаданою адресою офіційно зафіксована Церква Успіння Пресвятої Богородиці. У 1936 році храм був закритий.

І лише з 1984 і донині будинок використовують як адміністративну будівлю.

Донедавна чиновники ще вагалися чи віддавати будинок релігійній громаді чи ні, а сьогодні вони категорично проти повернення приміщення Старообрядницькій Церкві. Невже влада різко змінила свою позицію через те, що для неї ця не чисельна і не активна у волевиявленні громада як електорат не складає цінності.

Варто зазначити, що Старообрядництво певний час перебувало під забороною, тому з середини XIX століття до початку XX їх богослужіння відбувалися таємно. «В КМДА забули історію Старообрядництва, яке нищилося і піддавалося гонінню. Зрозуміло, що релігійні громади шукали форми існування. Тому ситуація, коли служби відбувалися таємно в звичайних будинках, переобладнаних під храми, були типовим для того часу.

Будинок на вул. Г.Сковороди, 9 Б (колишня вул. Набережно-Микільська, 9/14) є пам’яткою архітектури національного значення. За архівними даними зазначений будинок 1849 року знаходився у власності сім’ї старовірів купців Скворцових та використовувався як молитовний. Згодом будівля була передана Старообрядницькій церкві.

Влада робить преференції одній церкві, нехтуючи інтересами інших релігійних громад. Абсолютно переконаний, якщо прийняте рішення - повертати церкви релігійним громадам, то йдеться про храми не залежно від того, який зовнішній вигляд вони мають. Якщо для старообрядників храмом був будинок, що зовні схожий на житловий, то потрібно враховувати не зовнішні ознаки, а суть питання. 

Якщо влада не збирається повертати старообрядникам приміщення, вона повинна побудувати для громади іншу церкву для того, щоб історична справедливість перемогла. Тому я звернувся до голови КМДА О. Попова з вимогою передбачити в бюджеті Києва кошти для будівництва Старообрядницької церкви. Або все ж передати споруду релігійній громаді.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.