Третій рік без права на суд

20 ноября 2012, 11:44
0
2579

Бачили б ви реакцію представників Європарламенту на "правосуддя" по-українськи...

Сьогодні знову суд. Цього разу черговий апеляційний суд у справі Юрія Луценка. На вулиці, як і в судовій залі, похмуро та сіро. Міліція не пускає громадян, які бажають потрапити всередину. Виняток робиться лише для представників дипломатичних місій та депутатів. Журналістів тримають в окремому приміщенні біля монітору, де йде трансляція засідання. На вулиці активісти "Батьківщини" тримають фотокартки Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та дуже вдалий плакат, на якому написано: "Тільки банда ідіотів судить справжніх патріотів".

Вже третій рік в Україні відбуваються подібні сумні безправні видовища, які ця влада чомусь називає судами.

Вже з перших хвилин засідання стало зрозумілим, що суд не збирається керуватись Конституцією та чинним законодавством. Виявилось, що більш ніж два тижні тому в закритому режимі, без запрошення адвокатів та взагалі без будь-якого попередження сторони Юрія Луценка, суд провів попереднє засідання на якому "судді" самостійно визначили формат розгляду справи.

Тому на резонні претензії сторони захисту судді відповісти не змогли і вимушені були взяти чергову паузу, щоб порадитись зі своїми керманичами із Банкової.

За всім цим фарсом слідкували присутні в суді уповноважені представники Європарламенту Кокс та Кваснєвський. Бачили б ви їх реакцію на "правосуддя" по-українськи...

Єдине, що можна винести з подібних показових виступів судочинства - це ті хвилини живого спілкування з Юрою, які вдається вирвати у конвою під час перерв у засіданні.

Юра тримається. Повний планів та задумів. Незважаючи на хворобу та ув'язнення, він продовжує жартувати та генерувати ідеї. Обговорили з ним сьогодні питання побудови єдиної партії на базі "Батьківщини" та початок роботи нового парламенту. Хоч і за ґратами, він продовжує жити політичним життям, він продовжує боротись і подавати приклад незламної сильної Людини.

Юра, ми з тобою! Тимошенко і Луценко будуть на волі! Україна буде вільною!
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.