День простою суден у морскому коридорі коштує Україні півмільярда гривень

25 жовтня 2023, 16:23
Власник сторінки
Президент об'єднання підприємств Укрметалургпром
0
898
Олександр Каленков, президент ОП Укрметалургпром

Один день блокування морського коридору коштує Україні півмільярда гривень

Кожен день простою кораблів, які повинні йти українським морським коридором, коштує бюджету півмільярда гривень. Крім того, блокування коридору вкрай погано відобразиться на його репутації: судновласники знову відмовлятимуться йти до українських портів, а ставки страхування знову зростуть.

Неясно, чия була ініціатива супинити рух суден. Ні від військових, ні від синоптиків не надходило ніяких засторог, тобто шлях є цілком безпечним. Навіть президент Зеленський вчора говорив про відновлення Україною хай не повного, але контролю у Чорному морі. Тобто, це рішення було необгрунтовано ухвалене десь у владних кабінетах.

Ситуація, що склалася, вкрай негативно відобразиться на репутації, яка вже склалася у нашого морського коридору, адже експортери та судновласники знову стали заручниками, але на цей раз – вже українських чиновників.

Кожен день простою для власників суден та експортерів – це десятки тисяч доларів збитків. Суми страхування знову зростуть. А український бюджет щодня втрачає близько 0,5 млрд гривень – і це при тому, що ми потребуємо дуже багато грошей на виконання соціальних гарантій, та забезпечення наших героїв зброєю.

Нагадаємо, як стало відомо, рух суден по морському коридору, який відкрило Міністерство інфраструктури та військові, було заблоковано. Про це заявили в Українській зерновій асоціації: там уточнили, що роботу коридору необгрунтовано заблокували чиновники, і закликали уряд негайно втрутитися, адже Україна буквально щогодини отримує мільйонні збитки.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости бизнеса
СПЕЦТЕМА: Україна
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.