Подолання кризи у секторі ГМК дасть країні 174 млрд гривень ВВП

09 серпня 2022, 12:24
Власник сторінки
Президент об'єднання підприємств Укрметалургпром
0
1144
Олександр Каленков, президент об'єднання підприємств Укрметалургпром

Наразі гірничо-металургійна промисловість перебуває у найтяжчій кризі за всю історію України: обсяги виробництва критично впали, а деякі промислові об’єкти були зупинені.

Галузь потребує підтримки від держави: це допоможе не лише зберегти штат працівників, який нараховує під 300 тис людей по всій Україні, а також утримати 174 млрд грн ВВП.

У липні 2022 року сукупне виробництво гірничо-збагачувальних комбінатів скоротилося на 75% від середньомісячного довоєнного виробництва. Видобуток руди зупинений на Інгулецькому та Південному ГЗК, з серпня призупиняє роботу (як мінімум, на 3 місяці) ГЗК АрселорМіталл Кривий Ріг. В той же час виробництво металургійних комбінатів скоротилося на 84% від довоєнного рівня.

Разом з владою ми розробили програму підтримки, яка допоможе галузі вийти з кризи. Серед пунктів програми - зниження тарифів на вантажоперевезення Укрзалізницею на 50% та 70% для сировини та готової металопродукції, та тарифу на передачу електроенергії, скасування ренти для залізорудної сировини на період війни та перегляд формули нарахування у майбутньому. Також серед необхідних заходів - скасування екологічного податку на СО2, та відкриття морських коридорів для експорту руди та металу. 

Завдяки цим заходам буде скорочено від'ємну маржинальність при постачанні сировини та продукції на найближчі до України експортні ринки, що дозволить збільшити виробництво і наростити продажі під час війни. В результаті держава утримає 174 млрд гривень ВВП країни та збереже надходження до бюджету майже 35 млрд гривень від невтраченого ВВП. У свою чергу, збільшення валютних надходжень від експорту продукції ГМК сприятиме зміцненню курсу гривні, а отже - сповільнить зростання цін на продовольчі та інші товари в Україні.

Раніше металургійний комбінат Камет-сталь попросив допомоги у прем’єр-міністра Дмитра Шмигаля: як зазначили на заводі, через складнощі з логістикою та падіння світових цін на металопродукцію підприємство працює лише на третину потужності, і якщо держава не вживе заходів зі стимулювання виробництва – вже через три місяці завод змушений буде зупинитися.

У свою чергу, АрселорМіттал ухвалив рішення зупинити роботу свого ГЗК з серпня на найближчі три місяці через ускладнену логістику та світову економічну кон’юнктуру. Також в компанії повідомили про скорочення зарплати працівників на третину.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости бизнеса
СПЕЦТЕМА: Украина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.