Щоб отримати максимум віддачі від PPC-просування, ми з командою радимо таке:
Дуже глибоко аналізуйте аудиторію. Від цього залежить буквально все!
Ретельно вивчайте рекламні кампанії ваших конкурентів.
Для створення рекламних оголошень залучайте носія мови.
Обовʼязково ознайомтеся з законодавчою базою, нормами та звичаями країни чи регіону.
Сегментуйте аудиторію за регіонами, навіть якщо працюєте в межах однієї невеликої країни.
Щодня відстежуйте результати й оперативно вносьте зміни до рекламної кампанії.
Особисто від себе також хочу порадити працювати з підрядниками, що мають контакт із менеджерами Google. Це дасть змогу швидше та краще оптимізувати рекламну кампанію.
SMM-просування
Щодо SEO-просування, тут теж вистачає особливостей. Наприклад, дуже важливо враховувати мовні аспекти, культурні особливості, менталітет аудиторії у країні чи регіоні, де ви просуваєтеся. Адже SMM — це саме про контакт з аудиторією, а не лише про продажі.
Будьте готові, що вартість рекламних показів буде істотно вищою, ніж в Україні. Для об'єктивного тестування гіпотез необхідно не менше ніж $2000. Окрім того, дуже важливо враховувати законодавчі обмеження, що діють у регіоні. Вони можуть бути доволі неочевидними. Але незнання закону, як то кажуть, не звільняє від відповідальності. Будьте уважні.
Якщо ви вибираєте саме цей канал просування, можу дати кілька порад:
створюйте стриманий, більш класичний візуал. Особливо коли просуваєтеся в Західній Європі;
залиште експерименти й нестандартні підходи на потім, забудьте про шок-контент і тому подібне;
не перевантажуйте публікації текстами, концентруйтеся на візуалі й емоційних посилах;
відмовтеся від навʼязливих оферів: «купи», «замов», «зареєструйся зараз» і тому подібне;
робіть більшу ставку саме на рекламу. І трохи меншу — безпосередньо на контент.
Також маю зазначити одну доволі неочікувану особливість західної аудиторії. Якщо українські користувачі радше напишуть вам у Direct, або особисті повідомлення, Facebook, то європейці в більшості випадків одразу телефонують. Тому раджу подбати, щоб менеджер завжди був на звʼязку у робочий час та не відвертав увагу на інші задачі крім роботи з клієнтами.
Розсилки LinkedIn: неочікувано чудовий канал просування
Я виніс LinkedIn в окремий пункт не просто так. Український бізнес зараз хоча і присутній у більшості своїй в LinkedIn, але він практично не використовує можливості цієї платформи. На Заході все інакше. Тут LinkedIn — це не просто місце для пошуку роботи та співробітників, а ще й зручний інструмент для просування та продажів.
Майте на увазі, що LinkedIn-розсилки орієнтовані перш за все на B2B-сектор.
Головний інструмент LinkedIn у контексті нашої сьогоднішньої теми — це розсилки, які можна налаштувати безпосередньо на платформі. До того ж налаштовувати та запускати їх можна як повністю вручну, так і автоматизувавши процес:
ручне налаштування: не потребує особливих навичок та використання спеціального програмного забезпечення. Та водночас може займати тривалий час й обʼєктивно не є зручним;
автоматизоване налаштування: швидке, дозволяє охопити більшу аудиторію та зручніше працювати з B2B. З іншого боку, вам знадобиться додаткове програмне забезпечення для роботи. Наприклад, плагін Waalaxy для Google Chrome. І спочатку з ним доволі складно розібратися.
Додаткові методи, які ви можете використовувати
Якщо зазначених інструментів і методів вам недостатньо, можете використовувати додаткові:
сервіси для автоматизації email-розсилок: Mailchimp, Unisender, SendPulse;
фріланс-біржа UpWork;
популярні маркетплейси: Amazon, Walmart, Allegro, Ebay, Etsy та інші.
До речі, на останній пункт я раджу звернути особливу увагу. Європейські або американські користувачі з більшою ймовірністю зроблять замовлення на якомусь Amazon чи Ebay, ніж у фірмовому інтернет-магазині. Тому подбайте, щоб ваша компанія та ваш продукт були на цих маркетплейсах.
Замість висновків: як діяти, якщо ви тільки починаєте
Не секрет, що починати завжди складно. Але якщо ви вирішили виходити на закордонний ринок та не знаєте, з чого почати, раджу зробити пʼять головних кроків:
Проведіть глибокий аналіз ринку та цільової аудиторії. Адже може виявитися, що ви взагалі вибрали не свій регіон.
Детально вивчіть конкурентів, їхні канали й методи просування. Це допоможе вам взяти на озброєння їх вдалий досвід та не припуститися їхніх помилок.
Виберіть декілька каналів просування. Не концентруйтеся лише на чомусь одному.
Створіть власну невелику команду, у якій буде маркетолог, SEO-спеціаліст, таргетолог та контент-менеджер. Інші — за потребою.
Розробіть власну стратегію просування під вибраний регіон. Не починайте роботу без готової стратегії.
Ну а тепер найголовніше!
Ми з командою Elit-Web зараз намагаємося якомога активніше допомагати українському бізнесу, що виходить на закордонні ринки. І найменше, що ми можемо зробити, — це надавати безплатні консультації тим, хто цього дійсно потребує. Тому, якщо ви просто зараз обмірковуєте варіанти, як почати працювати в Європі чи США, ми з радістю вам допоможемо.