Рівень ліквідності української банківської системи залишається високим

30 августа 2022, 14:18
Владелец страницы
директор аналітичного департаменту Eavex Capital
0
17
Рівень ліквідності української банківської системи залишається високим

Будемо сподіватися, що банки і надалі демонструватимуть стійкість до поточних складних економічних умов.

Національний банк у своєму черговому звіті про стан банківської системи зазначив, що обсяг коштів клієнтів у банках в другому кварталі зростав, передусім гривневих коштів населення та вкладів бізнесу в іноземній валюті, завдяки чому рівень ліквідності залишається високим.

Під час воєнного стану НБУ не застосовуватиме до банків санкцій за порушення вимог до капіталу та ліквідності, а після його завершення надасть достатній час для нормалізації фінансових показників. Очікується, що кредитний ризик надалі є ключовим для фінустанов, а його реалізація призведе до зниження їхнього капіталу.

В цілому, формування резервів зумовило збитки банківського сектору на 4,6 млрд грн у першому півріччі, проте на операційному рівні банки залишалися прибутковими.

За квітень-червень, найвищими темпами зростали активи державних банків – їхня частка в чистих активах системи зросла на 2,2 процентні пункти до 50.1%.

Серед діючих на сьогодні 68 банків, кількість іноземних становить 16 банків, які сукупно мають долю 29,5% в активах банківської системи. У структурі депозитів фізичних осіб іноземні банки мають долю 22,9%.

ТОП-10 найбільших банків концентрують 77,6% активів банківської системи України.

У другому кварталі збитковими були 24 банки, їхній сукупний збиток становив 10,5 млрд грн. До числа збиткових банків потрапили три з чотирьох державних банків («Ощадбанк», «Укрексімбанк», «Укргазбанк») тоді як «ПриватБанк» згенерував майже половину сумарного прибутку прибуткових банків.

Стосовно загальної адекватності капіталу банків, то сукупний норматив на початок серпня становив 17,1% при мінімально допустимому значенні 10%. Для прикладу, фактичне значення нормативу адекватності капіталу для «Райффайзен Банку» було 14,8%; для «Креді Агріколь» 16,3%; для «Укрексімбанку» 13,5%; а для «УкрСибБанку» 31,2%.

В огляді від НБУ відзначається, що стрімко зростають ставки за тримісячними депозитами в гривні – у середньому до 8.1% річних. Серед наявних на ринку пропозицій виділяється депозит для фізичних осіб від «Альянс Банку» на три місяці під 20% річних. В той же час, «Райффайзен Банк» або «Креді Агріколь» за аналогічний депозит дають ставку 6,5% та 5,0% річних відповідно. Досить неочікуваним є те, що такі державні банки як «Укргазбанк» та «Укрексімбанк», готові пропонувати 14% річних за тримісячними депозитами.

Таким чином, зберігається тенденція до подальшого зростання депозитних ставок на фоні гострої конкуренції банків за вільні грошові ресурси фізичних осіб.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости бизнеса
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.