ЧИ МОЖНА ВИСЕЛИТИ З КВАРТИРИ БЕЗ НАДАННЯ ІНШОГО ЖИТЛА?

12 мая 2021, 14:48
Владелец страницы
Адвокат
0
12
 ЧИ МОЖНА ВИСЕЛИТИ З КВАРТИРИ БЕЗ НАДАННЯ ІНШОГО ЖИТЛА?

ЯКЩО КВАРТИРА ПРИДБАНА ЛИШЕ ЧАСТКОВО ЗА КОШТИ КРЕДИТУ, ВИСЕЛИТИ БЕЗ НАДАННЯ ІНШОГО ЖИТЛА НЕ МОЖНА

ЯКЩО КВАРТИРА ПРИДБАНА ЛИШЕ ЧАСТКОВО ЗА КОШТИ КРЕДИТУ, ВИСЕЛИТИ БЕЗ НАДАННЯ ІНШОГО ЖИТЛА НЕ МОЖНА

⚖️Рішення ВС у справі №310/2950/18👨🏻‍⚖️Правова позиція ВС у справі №310/2950/18

 У справі №310/2950/18 банк звернувся до суду з позовом про виселення позичальника з сім’єю без надання іншого житлового приміщення.

Свої вимоги обґрунтував наявністю боргу за кредитом.
 
З цього приводу КЦС зазначив наступне.

🔸Ст.109 ЖК УРСР встановлює загальне правило про неможливість виселення громадян без надання іншого житла. Винятком є звернення стягнення на жиле приміщення, придбане за рахунок кредиту та надане в іпотеку.

🔸Виходячи з гл.26 ЦК, частка в праві спільної часткової власності та жиле приміщення є окремими об'єктами цивільних прав, оскільки частка виступає не як частина речі чи право на неї, а як частина права на всю річ як єдине ціле.

Тобто:
▫️право спільної часткової власності поширюється на все спільне майно;
▫️частка в праві спільної часткової власності не є конкретною часткою майна.

Жилі приміщення та частка в праві спільної власності можуть складати різні за змістом та наповненням правові поняття, що не дає можливості розповсюдити дію норм про виняток із правила, встановленого ч.2 ст.109 ЖК.

🔸Отже, виселення з приміщення без надання іншого житла відбувається у разі, якщо воно було придбане за кредитні кошти.

У разі, якщо за кредитні кошти набуто інший об'єкт цивільних прав (частку в праві спільної часткової власності), а не житлове приміщення, передане в іпотеку, то виселення без одночасного надання іншого постійного житла не допускається.

У цій справі квартира була придбана частково за власні кошти і частково за кредитні.

Тож вважати квартиру придбаною за рахунок кредиту, повернення якого забезпечене іпотекою цього приміщення, не можна. Відтак, і виселенню без надання іншого житла відповідачі не підлягають.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: кредит,житло,стягнення боргів,іпотека
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.