Дефіцит цукру: що буде з цінами

17 травня 2019, 14:55
Власник сторінки
глава Украинской Ассоциации поставщиков торговых сетей
1
2841
Дефіцит цукру: що буде з цінами

Україні не слід очікувати суттєвого зростання цін на цукор

Оскільки з’явилися прогнози Асоціації “Укрцукор” про зменшення виробництва цукру в країні та відповідні думки щодо підняття цін на цей продукт Асоціація постачальників торгівельних мереж разом із Економічним дискусійним клубом вирішили розібратися в цьому питанні та надати свої висновки.

Минулого року було вироблено 1,82млн т вітчизняного цукру. Асоціація “Укрцукор” прогнозує виробництво цукру в країні цього року в розмірі 1,1-1,2млн т. Зменшення відбудеться за рахунок зменшення посівних площ на 20% порівняно з 2018 роком.

У світі 2019 року дефіцит цукру складе біля 1,4млн т. При виробництві солодкого продукту в минулому році в розмірі 187,8млн т це означає лише 0,7% від загального обсягу. Але цукор – продукт, на ціну якого в значній мірі впливають перехідні залишки минулого року. А от як раз вони в Україні великі та складають орієнтовно 1,2млн т. Ємність внутрішнього ринку на сьогодні не перевищує 1,4 млн т. А це означає що країні, якщо вона не буде експортувати, навіть залишків буде майже достатньо для задоволення потреб. Експорт же потрошки падає, знизившись на 10% за рік і становивши за сім місяців 304 тис т.

Цукор є біржовим товаром та відомий своїми великими коливаннями ціни. Коливання цін, від його мінімальної ціни до максимальної, за 40 років склало 33 рази. Це пов’язано з технологіями виробництва та попитом на нього. Так у вересні 2016 року ф’ючерсна ціна складала $597, а в травні 2019 року – $324. Тобто біржова ціна падає два з половиною роки поспіль, а роздрібна ціна на внутрішньому ринку – третій рік поспіль, із 2016 року. 

Тому ринок цукру буде спокійним у 2019 році й ціна на нього може або залишитися без змін або може коливатися в рамках 2-3%. Але це лише за умови, що Уряд буде контролювати баланс виробництва та експорту цукру, щоб заздалегідь попередити виробників або імпортерів про поточну ситуацію.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: цена,дефицит,сахар,продукты
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.