Спрощена система оподаткування

03 листопада 2016, 11:24
Власник сторінки
0
57

Чи погіршиться стан суб’єктів господарювання в Україні?

5 жовтня 2016 року у Верховній Раді України було зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку малого та середнього підприємництва шляхом встановлення мораторію на скасування або зміни спрощеної системи оподаткування, які запроваджують додаткові вимоги та/або погіршують стан суб'єктів господарювання мікро-, малого, середнього підприємництва на період до 31 грудня 2021 року» № 5234. Його реалізація передбачає внесення відповідних змін до Податкового кодексу України. Внесення таких змін обумовлено необхідністю захистити малий бізнес України, зменшити податкове навантаження на господарську діяльність з метою стимулювання економічного розвитку України.

Законотворцями відмічається, що існуюча на сьогодні в Україні спрощена система оподаткування, яку запроваджено Указом Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва», забезпечує підтримку господарської діяльності підприємців шляхом зменшення податкового навантаження на суб’єктів підприємництва та створення нових робочих місць. Крім цього, податкові надходження від сплати єдиного податку є найбільш вагомими серед інших податкових надходжень до місцевого бюджету у багатьох регіонах держави, що обумовлено зростанням кількості суб’єктів господарювання, які стають платниками єдиного податку. Тому пропонується встановити на період до 31 грудня 2021 року мораторій на скасування або зміни правового регулювання спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, які запроваджують додаткові вимоги та/або погіршують стан для відповідних платників податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності – суб’єктів господарювання мікро-, малого, середнього підприємництва. На думку законотворців, прийняття Закону сприятиме розвитку малого бізнесу в Україні, збереженню робочих місць та створенню нових, а також сприятиме економічному розвитку країни.

Отже, прийняття даного Законопроекту є доцільним в умовах соціально-економічної кризи в Україні. Але крім цього, підвищенню фіскальної ефективності спрощеної системи оподаткування має сприяти спрощення схеми визначення податкової бази та розміру податкового зобов’язання суб’єктів малого підприємництва; мінімізація реєстраційних процедур до рівня, доступного суб’єктам господарювання з тим, щоб стимулювати ефективність їх діяльності; створення консультаційних центрів для суб’єктів господарювання щодо питань створення власної справи, її документального оформлення, особливостей сплати єдиного податку, порядку заповнення та подання звітності тощо.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости бизнеса
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.