Хто спричинив експортний провал?

19 апреля 2016, 10:23
0
149

Товарний експорт України у 2015 р. скоротився на 29,3% (-$15,8 млрд) – з $53,9 млрд у 2014 р. до $38,1 млрд у 2015 р.

Товарний експорт України у 2015 р. скоротився на 29,3% (-$15,8 млрд) – з $53,9 млрд у 2014 р. до $38,1 млрд у 2015 р. При цьому частка сировини та товарів з мінімальним ступенем обробки виросла з 60% до 62%, що свідчить про примітивізацію експорту та зниження його доданої вартості.

Лише 31% цього падіння відбулося за рахунок скорочення експорту до РФ, ще 23% – за рахунок падіння експорту до ЄС, ще по 5% – втрата експорту до Туреччини, Білорусії та Єгипту.

Що стосується товарної структури скорочення експорту, найбільш суттєво впав експорт чорної металургії (-$4,8 млрд) та машинобудування (-$1,7 млрд), в той час, як найбільше зростання показав експорт цукру та кондитерських виробів (+$0,02 млрд) і тютюну (+$0,02 млрд).

Таким чином, експортний провал став результатом не стільки втрати російських ринків, скільки недолугої економічної й торговельної політики Мінекономіки, не здатної посилити конкурентоздатність вітчизняного виробництва, диверсифікувати товарну структуру українського експорту, підвищити рівень доданої вартості, сприяти проникненню українських товарів на нові ринки тощо.

Радикальна партія неодноразово пропонувала інструменти державного стимулювання експорту, інвестицій та виробництва, які дозволять кардинально виправити ситуацію – експортно-кредитне агентство, індустріальні парки, державний банк відбудови й розвитку та ін. На жаль, уряд замість того, щоб скористатись цими пропозиціями, продовжує реалізовувати провальну неоліберальну економічну політику.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости бизнеса
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.