Приватизація «Укрпошти»: «брудний піар» чи реальність?

21 червня 2014, 13:47
Власник сторінки
Проповідник, правозахисник, видавець, письменник, журналіст.
0
11170
Приватизація «Укрпошти»: «брудний піар» чи реальність?

У Фейсбуці активно обговорюється новина: директора Київської дирекції "Укрпошти" Андрія Хорошевського звільнено за організацію пікету проти доведення до банкрутства національного поштового оператора.


Я вже писав у цьому блозі, що "Укрпошта", можливо, безкоштовно агітувала за Юлію Тимошенко. Ніхто цього не коментує. Натомість почалися внутрішні розборки, знайшли "цапа-відбувайла". Що ж, тоді продовжимо тему.

Андрій Хорошевський поплатився посадою за висловлення громадянської позиції наступного ж дня після того, як дав коментар на телебаченні про те, про що вже кажуть експерти: "Укрпошту" доводять до банкрутства.


Минулого тижня до редакції газети "Правдошукач" надійшов лист працівників "Укрпошти" з критикою нового керівництва. Я не став його одразу публікувати, бо переслав до прес-служби "Укрпошти" з проханням надати коментар.

От цей коментар:

Редактору газети «Правдошукач»
Юрію Шеляженко

Шановний пане Юрію!

Засвідчуємо Вам свою повагу та надаємо відповідь на Ваш запит.   
Інформація, викладена в публікації, взята зі звернення, яке нібито було направлено Президенту України від колективу Укрпошту. Текст цього звернення, в якому викриваються «корупційні схеми», які наче впроваджує на підприємстві нове керівництво, минулого тижня опублікувала низка інтернет-ресурсів.  
Укрпошта як національний оператор поштового зв’язку, який дбає про свій авторитет як в Україні, так і за кордоном, офіційно заявляє, що інформація, викладена в публікації, не відповідає дійсності та не є достовірною. 
Слід відмітити, що останнім часом проти новопризначеного очільника Укрпошти розгорнуто серйозну та брудну PR-кампанію, метою якої є підірвати авторитет керівника та довіру до нього колективу підприємства та громадськості. Оскільки в.о. генерального директора Укрпошти Михайло Паньків має значний досвід роботи в поштовій галузі та має чіткий план реформування пошти, для всіх цих «добродіїв», які стоять за масштабною інформаційною війною проти нової влади на Укрпошті, залишається лише задовольнятися брудними наклепами. 
Засмучує той факт, що серед професійних та шановних українських видань знаходиться багато таких, які готують для громадськості подібного роду неперевірену та, на жаль, недостовірну інформації, забуваючи, вочевидь, про головні принципи журналістської етики. Подання правдивої, точної та об’єктивної інформації й відрізняє справжню професійну журналістику від аматорства. 
Для Укрпошти та її 90-тисячного колективу поширення подібного роду інформації є вкрай образливим та негативно позначається на іміджі та авторитеті підприємства.  
Саме тому Укрпошта звертається до журналістів та усієї громадськості! В умовах, коли вся країна переживає складний, болючий процес оновлення, виважено та максимально критично підходити до будь-якої інформації, яка потрапляє в поле Вашого зору! Це важко. Але від цього повністю залежить наше з Вами майбутнє!  

З повагою
Центр зв’язків із громадськістю 
УДППЗ «Укрпошта» 

Я прочитав цей коментар тричі. Як і лист до редакції. Чесно, я не розумію, про що цей коментар.

Хіба це відповідь по суті? Хіба це реакція на критику?

Вирішуйте самі. От лист до редакції, на яку таким "коментарем" відповіла прес-служба "Укрпошти".

КОМУ ВИГІДНЕ БАНКРУТСТВО "УКРПОШТИ"?

Нове керівництво Укрпошти протягом найближчих місяців планує «розчленувати» національного поштового оператора й пригостити «корєшів» з «Міст Експрес» найсмачнішими шматочками.
Ще й 2 місяців не пройшло після призначення керівником УДППЗ «Укрпошта» Михайла Паньківа а новоспечений «керманич» разом зі своїм незмінним «сірим кардиналом» Василем Веселим (комерційним директором підприємства, колишнім очільником Львівської Укрпошти) вже встигли розрахуватися за своє призначення з вищим керівництвом уряду (3 млн. доларів )й навіть мати непоганий власний прибуток (5,5 млн. $). Тобто всього за 2 місяці затрати окупилися майже вдвічі. 

Як це можливо? Все дуже просто.

Бізнес і тільки бізнес…

Після призначення пана Паньківа колектив Укрпошти було позбавлено можливості виконувати свої обов’язки. В систему державного підприємства «Укрпошта» фактично інтегрована приватна кур’єрська компанія «Міст Експрес», заступником директора якої, до призначення па посаду генерального директора Укрпошти, був М.Паньків. Щоденно корпоративні клієнти Укрпошти за дивних обставин стають клієнтами кур’єрської компанії «Міст Експрес», що наносить непоправну шкоду державному підприємству Укрпошта у вигляді істотного спаду доходів. 

Як це працює:

Корпоративним клієнтам пропонується суттєва знижка (близько 20%) на послуги з пересилання кореспонденції, з умовою переукладання договорів з «Міст Експрес» й відправку потоків простої письмової кореспонденції через вищевказану групу компаній! Але в силу того, що дана компанія не пристосована здійснювати доставку й обробку великих обсягів письмової кореспонденції, основні функції з доставки листів одержувачу залишилися за Укрпоштою, а доходи – за «Міст Експрес»! Тобто, вище згадана кореспонденція потрапляє в мережу Укрпошти, але оплачується лише їх частина. Доставляє кореспонденцію Львівська Дирекція Укрпошти. Саме туди, минаючи всі офіційні процедури обліку та контролю, завозиться кореспонденція компанією «Міст Експрес» без документів, та фактично безкоштовно вкидається в поштову мережу, розчиняється в ній і доставляється до адресата разом з основним потоком. 

Серед таких компаній Платінум Банк (щомісячний об’єм кореспонденції складав 1,5 мільйона гривень), Компанія Віасат (щомісячний об’єм кореспонденції складав 250 тисяч гривень), Банк Руський Стандарт (щомісячний об’єм кореспонденції складав 200 тисяч гривень).
Але це не поодинокі докази афер з боку нового керівництва Укрпошти. Варто згадати вказівку щодо розповсюдження агітаційних листів одного з кандидатів в президенти, а саме Юлії Володимирівни Тимошенко. За період передвиборчої кампанії було відправлено неоплачених листів, за скромними підрахунками, на суму більш ніж 16 мільйонів гривень (більш ніж 7 мільйонів листів було фактично «вкинуті» с систему поштового зв’язку). До речі,  саме за вказівкою топ-менеджменту Укрпошти листи розносилися саме 24 травня в «день тиші». При цьому за договором це були звичайні листи, але по строкам доставлялись як пріоритетні, що призвело до ще більших збитків. 

На сьогодні правоохоронні органи вже проводять слідчі дії по даних оборудках, порушено кримінальні провадження.

Людський фактор – ніщо, франчайзинг і аутсорсинг – всьо!

У своєму останньому зверненні до журналістів пан Паньків говорив про нову стратегію розвитку підприємства, використовуючи багато модних слів: франчайзинг, аутсорсинг, "e-commerce". Але, мабуть, Михайло Петрович має поверхове уявлення про те, наскільки дані поняття релевантні для національного оператора. Впровадити систему франчайзингу на підприємстві – це значить віддати функцію поштового відділення третім особам за гроші. Запитання: а як же поштарі, що виконують соціальну функцію? Викинути їх на вулицю?
А ще новий керівник планує відкривати так-звані «віконця Міст-Експрес» у відділеннях Укрпошти. Вже й назву розробили для нового бренда – «90 секунд». Таким чином, працівник Укрпошти буде працювати на «Міст Експрес», а заробітну плату йому буде платити національний оператор, бо офіційна комісійна винагорода від конкурента Укрпошти така мізерна, що ледве покриє витратні матеріали. Інше діло – неофіційні комісійні, що йдуть до кишені керівників-аферистів. 


Також пан Паньків говорив про те, аби передати окремі маршрути в аутсорсинг іншим перевізникам. Це означає що роботу національного поштового оператора зможе виконувати той же «Міст Експрес» (який славиться репутацією компанії – перевізника контрабанди), й заробляти на цьому. Знову питання: а як же поштовики? Відповідь очевидна: поштовиків – на вулицю. Нема чого заважати контрабанді… Керманичі Укрпошти ще не добудували свої хороми.

Багатотисячний колектив Укрпошти на сьогодні фактично кинутий напризволяще, падає заробітна плата рядового працівника, незабаром слід очікувати масові звільнення працівників робочих професій, що в свою чергу призведе до масових протестів поштарів та неможливістю Укрпоштою виконувати свої обов’язки в повній мірі. 

«…Вася, конечно Вася…ну кто его не знает?»

Хто вигадує і впроваджує такі вигідні для себе схеми: франчайзинг, аутсорсинг..? Відповідь словами з пісні групи «Браво»:  «…Вася, конечно Вася…ну ктоего не знает?». Так,  це – Василь Васильович Веселий, той самий, що забороняв львівським поштарям ходити на Майдан та змушував працівників продавати прострочену ковбасу й купувати соціальні картки за власний кошт.

Василь Васильович неодноразово попадав у поле зору ЗМІ, бо ж є найкращим аферистом сьогодення, який може давати майстер-класи по темі: «Як правильно направляти державні грошові потоки у власні кишені». Звісно, він не сам це робить, у нього є радники, один з них – Валентин Калашник, власник групи OS Direct та куратор майже всіх «модних» проектів Укрпошти, який вже багато років шукав «підходи» до різних керівників національного оператора і таки найшов «достойних». Пан Калашник мріє забрати собі послугу з перед поштової підготовки. А що ж тоді буде з виробничим персоналом Укрпошти?! На вулицю? Керівників це не хвилює. Головне – зробити «дерібан» Укрпошти швидко, поки у країні «нєразберіха».

Поштовий Майдан – не за горами.

На сьогодні працівники численного колективу Укрпошти та їх сім’ї з нетерпінням очікують дій нового ЛЕГІТИМНОГО керівництва країни, що будуть направленні на зміцнення позицій Укрпошти, а не на «розпил» бюджетів та розвал економіки підприємства. Та перш за все працівники вимагають призначення нового генерального директора Укрпошти з досвідом роботи та авторитетом в системі Укрпошти. Інакше – поштовий Майдан не за горами!

P.S. І ще декілька моментів, які вказують на ціленаправлене знищення Укрпошти:

Проект SAP, який Паньків називав «розпилом коштів» попередників й хотів відмовитися від нього, не тільки не було анульовано, а й виділено на нього вдвічі більше коштів (за чутками – 200 млн.грн. на 2015 рік). Звісно ж, після визначення конкретної суми «відкату» керманичам.

Говорячи про розвиток міжнародної співпраці, Михайло Петрович скорочує найдосвіченіших працівників у цьому напрямку. Це робиться задля того, щоб прибрати конкурентів і не заважати «Міст Експрес» розвивати даний напрямок, швидко збагачуючись на цьому.

В жодному зі своїх виступів пан Паньків не згадував одну з найважливіших послуг Укрпошти – передплата періодики (мабуть не придумав схему, як на ній заробляти). Точніше згадував – але лише в контексті збільшення вартості послуги, основними споживачами якої є соціально незахищені верстви, мінімум в два рази.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: корупція,Укрпошта,приватизація
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.