Зимець прийшов

28 грудня 2012, 09:50
Власник сторінки
Галерист
0
1314
Зимець прийшов

Українські художники про зиму

Разом з холодами до нас приходить емоційний і парадоксальний стан – зимець.  Саме про це нова виставка у нашій галереї.

Зимець – це коли радієш тисняві в автобусі, бо так тепліше.

Зимець – це коли з даху перед самим носом падає величезна бурулька.

Зимець – розуміє лижник-початківець, обравши найскладніший спуск.

Зимець – це коли авто заводиться лише після «прикурки».

Зимець – це коли корейський поїзд застрягає посеред донецьких степів.

Зимець – це коли ремонт дороги затівають в  листопаді. У грудні роботи у розпалі.    

Зимець – це коли переш панчохи в талому снігу, бо зима відключила воду та електрику.

 «Зимець прийшов» – це і жартівлива, і лірична, і соціально-орієнтована експозиція.  Ми показали зиму під градусом. Точніше, розглянули її під різними кутами: в засніжених Карпатах і на Індійському океані; в далекому селі і осяяному вогнями мегаполісі; очима дітей та очима волоцюги.  


 Ми зібрали роботи абсолютно різних художників: і класиків українського живопису – С. Шишка, Й.Бокшая, А.Коцку, Ф.Манайла, А.Кашшая,і сучасних митців А.Криволапа, І.Марчука, Б.Буряка, М.Деяка, В.Дейсуна, В.Подлевського, Т.Данилича та ін. 


 Так соцреалізм експонується поруч з сучасним мистецтвом. Найстарша картина експозиції датується 1924, найсвіжіша написана за кілька днів до відкриття. Поєднує ці абсолютно різні роботи те особливе українське світовідчуття – зимець.


 Зиму важко пережити без гумору і філософського настрою. Зимець загартовує дух українця, розвиває кмітливість, відточує навик виживання.  Кожен гість знаходить на виставці щось близьке для себе, адже зимець не оминув жодного українця.

 Ми з дружиною щиро радіємо, що наша експозиція так зігріває і піднімає настрій відвідувачам. Бо якщо зимець не можна відвернути, його треба зустріти з гідністю, а ще краще – очолити))

 Іще трохи зимця Зимець – це коли волоцюга ночує в картонній коробці на морозі. Зимець як пощастило – це коли в Індії милуєшся океаном, а в Києві в цей час лютий, мінус двадцять три.Поетичний зимець – коли засніжені сільські хатинки пробуджують в пам’яті щось тепле і казкове з дитинства.


Небезпечний зимець – це коли ковзанка на тротуарі замаскована снігом.


 

Романтичний зимець приходить до українського села, що вже добу без світла. Коли дівчина тулиться до хлопця, бо їй холодно. Зимець на його користь. 


Корисний зимець – під снігом не видно сміття, на вулицях охайно до відлиги.

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Бизнес-блоги
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.