Так, можемо!

25 жовтня 2012, 05:12
Власник сторінки
співредакторка журналу соціальної критики "Спільне"
0
1434
Так, можемо!

Чернівецька журналістка проти джинси і чому варто голосувати за жінок

Нещодавно чернівецька журналістка Емма Антонюк публічно виступила проти засилля джинси на регіональному телеканалі. Проблема усім добре відома – виступають проти неї одиниці. Я знаю Емму кілька років, через співпрацю над гендерними сюжетами і програмами, які медійниця з боями протягувала крізь скептично-сексистську редакцію – звісно, без ніякої міфічної «грантової підтримки». Радію вчинку, який так логічно вписується у її життєву позицію – активної професіоналки, яка не йде на поводу обставин, а бореться з ними.

Бачу навколо себе багато таких жінок. Жінок, які працюють краще за чоловіків, які роблять сміливіші вчинки, які, попри всі стереотипи – сильніші, розумніші та фаховіші. Моя улюблена водійка маршрутки – автобус якої завжди чистенький, водить тихо та акуратно. А шофери-чоловіки переважно так, наче везуть вугілля, ще й цигарку закурять і слівце брудне кинуть – під стать своїм запилюженим засобам пересування. Моя подруга, з якою недавно перевозили ліжко, і яка не задумуючись дасть в голову за образу, в той час як чоловіки будуть лише вдавати готовність до фізичного зіткнення, встановлюючи між собою цю одвічну патріархатну ієрархію. Громадські діячки, активістки, науковиці, юристки, що знають про соціальні проблеми і способи їх рішення більше, ніж парламент і міністерства разом узяті.

Сьогодні в українському парламенті 8% жінок. Представництво мізерне і ганебне – більша половина населення України не репрезентована на законодавчому рівні, її проблеми і потреби не представлені і не забезпечені. «Хто їм заважає?». Відпрацюйте робочий день+кільканадцять годин по домогосподарству, отримайте меншу платню і скляну стелю в «бонус», а потім ще й займіться політикою в країні, де на вибори треба багато бабла. У нас немає дискримінації? Щось я не чула, щоб чоловіка-політика запитували, як йому вдається «поєднувати роботу і сім’ю». А про те, що «реформи – не жіноча справа», а «жінкам – місце на кухні» – чула не раз, з високопосадових уст, повторене тисячами уст простонародних.

Цю ситуацію пора змінювати. Ми уміємо наводити лад і раціонально розподіляти ресурси на користь всіх – планування сімейного бюджету добрий практикум для бюджету національного. Героїні у нас є. Мій голос – за них. За жінок-мажоритарниць, за партії, де багато жінок у прохідній частині списку. Головне, щоб вони не пропагували скомпрометовані «традиційні цінності» і не носили підозрілі зачіски.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Журналисты
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.