Чудотворець, який помер рівно 620 років тому, моє стати вчителем для нинішніх будівельників-храмвів-будь-якою-ціною.
На мою думку людина віруюча повинна сприяти миру і спокою громади, а не ставати джерелом конфлікту. Впевнений, що будівництво церкви, особливо, за умови тотального протесту жителів навколишніх будинків, принесе шкоду самій церкві - і як храму, і як релігійній установі.
Преподобний Димитрій Прилуцкий, чудотворець, чию пам'ять сьогодні (24 лютого) почитають православні, свого часу відмовився від будівництва монастиря на річці Велика, коли довідався, що люди з навколишніх сіл не хочуть мати монастир на цьому місці. Він знайшов іншу територію, де тамтешні жителі з радістю прийняли його і навіть допомогли створити монастир.
Сподіваюсь, вчинок святого, який помер рівно 620 років тому, стане прикладом для київських громад, які намагається побудувати храм, всупереч позиції навколишніх жителів. Це стосується і Десятинного монастиря на підмурках Десятинної церкви, і храму на честь Рівноапостольного Великого Князя Володимира у сквері на перетині вул. О. Гончара та Б. Хмельницького, і інших скандальних будівництв релігійних об'єктів.
З нагадуванням про вчинок Святого я (за дорученням комісії з питань культури та туризму Київради) звернувся до Митрополита Володимира Предстоятеля УПЦ МП і попросив сприяти добровільній відмові релігійних громад від будівництва храмів там, де це викликає обурення громадян.
Схоже,
Преподобний Димитрій Прилуцкий, якого особливо почитає РПЦ, в духовній єдності з якою знаходиться УПЦ МП, стане символом боротьби з церковними забудовниками, що будують без згоди з навколишніми жителями та конфліктуючи з киянами.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.