Формула олігархів

08 січня 2013, 11:03
Власник сторінки
соціальний експерт
0
1453

Кримінально-кланова диктатура є закономірним явищем за нинішньої влади. Все продається й купується з благославіння родини президента.

З одного боку, найбагатші в Європі кримінальні олігархи, а з другого – найбідніше населення за найкращих природних, географічних умов і наявності талановитого і працьовитого народу. Сьогодні в Україні, 10 олігархічних кланів контролюють 80 % економіки, в той час як майже 80 % населення країни за даними ООН, перебуває на межі бідності ( за час влади Януковича кількість бідних зросла на 10%).

В такому суспільстві не цінують, ані мораль, ані совість, ані талант, в такому суспільстві не кажуть про справедливість, нема чого казати про права людини, про свободу слова, про незалежність судів. Замість соціально орієнтованих ринкових відносин - олігархічний монополізм. Замість розвитку нації - знищення всього українського.                                                                                                                                      На прикладі України має підтвердження висновок відомого мільярдера Дж. Сороса про те що «ринковий фундаменталізм і демократія несумісні». Отже,  кримінально-кланова диктатура є закономірним явищем за нинішньої олігархічної влади і президента. Все продається й купується з благославіння влади.   Найбільша відмінність ринку розвинених країн від ринку країн периферії, та України зокрема, полягає в тому, що в розвинених країнах діє класична формула: гроші – товар(власне виробництво) – ще більші гроші, а в Україні діє корупційна формула олігархів: гроші – влада – гроші в квадраті. 

Це означає, що розвинені країни підтримують своє насамперед наукоємне високотехнологічне виробництво, захищають свій внутрішній ринок і, отже, вирішують соціальні проблеми свого народу. Для них найвищий пріоритет – національні інтереси. Недарма один з Президентів США сказав: «Національні інтереси США в усьому світі».

А що у нас ? …   Рятуючись від забуття, безробіття і бідності, шість тисяч молодих вчених, і більш як 100 тисяч фахівців у галузі високих технологій залишили Україну.

Необхідне наукове осмислення реформ і стратегії розвитку. Бо ж ситуація, коли другорядні іноземні експерти пишуть для Януковича програми реформ - просто абсурдна.

Як і куди ідеш, залежить від того, куди ведуть лідери еліти, президенти і уряди, від того чи здатні вони мислити самостійно, в інтересах народу. Мають свій розум чи живуть чужими інтересами, турбуючись лише про себе і свої сім’ї – клани, бездумно виконуючи  іноземні поради і вимоги, забуваючи мудрість Григорія Сковороди : «Не треба яблуню вчити, як родити яблука, її потрібно відгородити від свиней».

Головною причиною бідності в багатій Україні є меншовартість владної еліти, її служіння кримінальним олігархам, зрада національних інтересів.

Відродження України можливе лише за умови інноваційного розвитку. І головним напрямом має бути наповнення ринку українськими конкурентоспроможними товарами, адже без власного сучасного високотехнологічного виробництва неможлива заможна Україна. Світовий досвід вчить, що у країнах, які експортують сировину і робочу силу, як і Україна, фахівці мають зарплату в десятки разів меншу, ніж у розвинених країнах, що експортують кінцеву наукоємну продукцію.

Щоб вийти з кризи і вічної бідності необхідно зробити ставку на власну наукоємну продукцію і домогтися приросту її виробництва протягом п’яти – семи років на рівні 15-20% на рік. За такого росту зміниться стуктура економіки – частка наукоємної технологічної продукції у ВПП України становитиме 75 %, а сировинних енергозатратних галузей і низького рівня переробки 25 % (сьогодні навпаки- 25 % і 75%). Це дозволить суттєво в рази підняти рівень життя населення України.

Для досягнення цієї мети потрібна цілеспрямована, протекціоністська, інноваційна діяльность патріотичного уряду. В український інноваційний розвиток міжнародні фінансові організації та іноземні фірми не вкладали і не будуть вкладати жодної копійки. Тут мають працювати державні інвестиції, інвестиції українського народу.

Потрібна радикальна зміна пріоритетів влади, її стратегії, за якою найвищим пріоритетом є національні інтереси, яким має бути підпорядкована й участь у глобалізаційних процесах й інтеграція.

Виходом є об’єднання демократичних та патріотичних сил на засадах зміни стратегії розвитку України, зміни курсу реформ від моделі олігархічного феодалізму до моделі соціально орієнтованого  ринку, до суспільства, в якому найпершим пріоритетом має бути розвиток нації, держави, найвищою цінністю - конкретна людина.

Україна відродиться лише тоді, коли нинішній кримінально-олігархічний режим Януковича відійде в історію, як її ганебна мить.  Інше не дано !

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Гости Корреспондента
ТЕГИ: Янукович,справедливость,олигархи,иновации
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.