Українські оцінювочі проти рейдерського захоплення ринку

11 липня 2012, 19:17
Власник сторінки
0
523
Українські оцінювочі проти рейдерського захоплення ринку

Нещодавно була здійснена чергова спроба монополізувати ринок оціночних послуг, та зобов’язати її проводити фактично усіх громадян проводити "оцінку для цілей оподаткування".

    Нещодавно була здійснена чергова спроба монополізувати ринок оціночних послуг, увівши до законодавства поняття «оцінки для цілей оподаткування» та зобов’язавши її проводити фактично усіх громадян України для цілей оподаткування доходу від операцій з нерухомістю.

Як відомо, на початку червня це спричинило кризу на ринку нерухомості. Зрозуміло, що це не могло не призвести до втрат наших громадян, оскільки ціна за оцінку нерухомості (квартир, домоволодінь, земельних ділянок) зросла в 4-12 (!) разів залежно від виду об’єкта. І не могло бути інакше, оскільки усі ці фірми мали скористатися інтелектуальною власністю, за користування якої треба «відраховувати»… Впізнаєте схему?! І це намагались реалізувати 12-ть спеціально створених для цього оціночних фірм. В яких, як виявилося, працюють трохи більше 50-ти осіб. Це мало лишити без роботи майже 4000 діючих підприємств, в яких працюють понад 9000 оцінювачів.

Плани авторів цієї нахабної схеми «ошукування нації» (а це ідеологи колишньої «тендерної палати») були зупинені завдяки втручанню керівництва держави і нашій наполегливості. Тисячі оцінювачів України, всеукраїнські громадські саморегулівні організації оцінювачів домоглися скасування Фондом державного майна низки наказів, що дали їй «зелене світло».

Однак, ідеологи колишньої «тендерної палати» не припинили свої спроби правдами-неправдами залізти у кишеню громадян України.  Зараз ці особи намагаються руками депутатів різних фракцій внести вимоги проводити таку оцінку для усіх видів угод, які укладаються фізичними та юридичними особами до проектів законів, зокрема, щодо справляння державного мита.

Як виявилось заздалегідь під «схему» були створені «паперові» організації, які жодного відношення до оцінювачів не мають. Це Союз оцінювачів України (Президент ВГО Намясенко К.П.), Асоціація спеціалістів банківської оцінки України (Голова Правління ВГО Фролов С.Є.), Асоціація оцінювачів України (Голова Виконавчої ради ВГО Черниш К.І.). Більшість оцінювачів України ніколи не чули про таких “експертів”, які створили для  себе  організації з віртуальним членством.

Знаючи, що в нашій країні згідно із законодавством про оцінку існує механізм саморегулювання, автори схеми скористались цими організаціями в боротьбі проти оцінювачів України під час монопольного захоплення ринку оцінки. Керівники тільки цих саморегулівних організацій увійшли до  складу екзаменаційної комісії, яка виконала повноваження із забезпечення 12-ти новостворених фірм «оцінювачами необхідної кваліфікації» за п’ять днів навчання. Керівники цих же організацій були екстрено уведені до Наглядової ради з питань оціночної діяльності, щоб надалі вершити наші долі і виступати від імені оцінювачів України.

Оцінювачі країни прийняли рішення вийти зі складу вищеназваних організацій. Таким чином оцінювачі вирішили позбутись «клонів». Немає сумнівів, що масовий вихід з цих псевдо організацій оцінювачів, що до них не вступали, приведе до їх суттєвого скорочення і втрати права мати статус саморегулівних професійних організацій.

 Але батьки  “схеми” вигадали новий маневр. Сьогодні невдалі реформатори збирають підписи про «правильність і своєчасність» прийняття 20 наказів і радять повернути їх. Названі вище саморегулівні  організації використовуються для проштовхування в Кабінет Міністрів України пропозицій щодо організації монопольного ринку оціночних послуг. При цьому вони намагаються прикритися ще й думкою (підписами) інших підприємців та об’єднань підприємців.

Шановні колеги, не дайте скористатися Вашим добрим ім’ям і репутацією для протаскування нахабних схем!

Дамо разом рішучий бій корупції!

ВГО Українське товариство оцінювачів
ВГО Асоціація фахівців оцінки
ВГО Всеукраїнська спілка експертів-оцінювачів
ВГО Спілка оцінювачів землі
ВГО Спілка оцінювачів України 
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Пользователи
ТЕГИ: рейдери
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.