21 жовтня – В цей день в історії: цікаві факти для України

21 октября 2021, 16:43
Владелец страницы
Копирайтер, независимый журналист
0
107
21 жовтня – В цей день в історії: цікаві факти для України

21 жовтня 1672 року народився Пилип Степанович Орлик

український державний і політичний діяч, український військовий, Гетьман Війська Запорозького у вигнанні (1710-1742 рр.), Генеральний писар (1702-1709), поет, публіцист. Пилип Орлик був представником шляхетського роду Орликів. Один із упорядників Договорів і постанов — конституційного акту, який іноді називають першою в світі Конституцією, фактично — козацького суспільного договору.

21 жовтня 1657 року  на козацькій раді у Корсуні за присутності послів Швеції, Речі Посполитої, Туреччини, Кримського ханства, Семигорода, Молдови відбулась козацька рада, яка затвердила обрання Івана Виговського гетьманом Війська Запорозького і ратифікувала угоду про військово-політичний союз зі Швецією, за умовами якої король Карл Х Густав зобов'язувався домагатися визнання незалежності Гетьманщини зі східними кордонами аж по Віслу. Відомо, що це відбувалося в атмосфері гострих суперечностей та посилення московського тиску. Виговський був досвідченим політиком, вмілим адміністратором та дипломатом, хоробрим й талановитим воєначальником. Вмів гнучко проводити центристську лінію, особливо у гострих соціальних питаннях.

21 жовтня 1947 року  зі Львова розпочалась одна з найбільших депортацій населення Західної України, яка увійшла в історію під назвою операція “Захід”. Вона стала черговою у низці аналогічних заходів радянської влади, спрямованих на ліквідацію соціальної бази українського визвольного руху. За час її проведення до Сибіру і Казахстану було вивезено 26 682 сімей загальною кількістю 77 808 осіб.  Операція “Захід” — каральна акція уряду СРСР проти УПА, примусова наймасовіша депортація населення Західної України (за винятком Закарпаття. Одним із головних завдань операції було нейтралізувати український визвольний рух у Західній Україні, зокрема діяльність Української повстанської армії та тих хто їй співчував та допомагав.

21 жовтня 1897 року у Миколаєві почав працювати Чорноморський суднобудівний  завод.

21 жовтня 1993 року на Всеукраїнському Православному Соборі Василь Романюк (Володимир) року обраний Патріархом Київським і всієї Руси-України УПЦ-КП (інтронізований 24 жовтня у Софійському соборі).

21 жовтня 2010 року в Україні відбулась прем'єра фільму “Соціальна мережа” Девіда Фінчера про історію створення соціальної мережі Facebook. Фільм отримав нагороду “Золотий глобус”  як краща драма 2010 року.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
ТЕГИ: история,история Украины
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.