Свято Великодня в народі заведено величати як світле, велике свято в пам’ять Господнього Воскресіння.
Дорослі й діти з нетерпінням чекають на нього, адже чудові традиції святкування Пасхи, роблять цей день радісним, мирним та духовним.
Великдень – свято, яке походить ще з давніх часів. Спершу його асоціювали з пробудженням природи та початком робіт на полях. «Великдень»- означав прихід весни та пробудження природи після зими.
Святкування Великодня юдеї пов’язували зі звільненням їх від рабства у Єгипті. До речі в перекладі зі староєврейського «пасха» означає «позбавлення» або «проходження». І тільки після народження Христа (після його Воскресіння), християни надали цьому свято зовсім інше значення, поєднавши його з Воскресінням Сина Божого: перехід від смерті до життя, очищення від гріхів, зла до любові та добра.
В Україні свято Великодня святкують кожен рік в різний час, його обчислюють за таким правилом: це неділя після першого повного місяця, який настав після дня весняного рівнодення. У 2021 році свято Світлого Христового Воскресіння за східним календарем припадає на 2 травня. Згідно з біблійськими писаннями, саме в цей день Ісус Христос воскрес після страти.
Для християн це важливе свято, і переважно більшість українців до нього ставляться з усією повагою: дотримуються Великого суворого сорокаденного посту, відвідують храми, намагаються вести мирний спосіб життя.
Однією з традицій Великодня є Чистий Четвер, коли люди вірять, що вода в цей день має цілющі властивості, омившись, вони вилікуються від хвороб. Також в цей день господині наводять лад у своїх оселях.
Основною ж традицією залишається випікання пасок та фарбування писанок. Останнє найбільше полюбляють робити діти, з роками розпис крашанок переходить навіть в особливий ритуал.
Вніч перед святом люди йдуть до храмів святити паски, писанки та іншу їжу, миряни вірять, що після освячення вона стає цілюща.
Традиційно Великодній світанок українці розпочинають з освячених продуктів та вітання Христос Воскрес! Процес стукання однаковими боками крашанки називається «христосуються», а сам сніданок в народі стали називати «роговіння».
В цей день також проводять народні гуляння, люди вітають одне одного віршами та листівками, як символ піднесення та радості поділитися звісткою «Христос Воскрес!»:
Зійшло Воскресіння,
На благо й спасіння!
Родина у колі,
Веселі й бадьорі,
Хай живеться всім у щасті,
Хай всі дні стають ще кращі!
Картинка й привітання -
https://moonzori.com/pryvitannya-z-velykodnem-garni-pobazhannya-na-pashu/
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.