Академія мистецтв – один з кращих культурологічних навчальних закладів Київщини!

04 грудня 2019, 07:18
Власник сторінки
журналист
0
13
Академія мистецтв – один з кращих культурологічних навчальних закладів Київщини!

Ми зробили все, аби Академія мистецтв була названа іменем Павла Чубинського! І Київська обласна Рада офіційно затвердила нову назву! – заявив в.о. ректора професор Василь РОМАНЧИШИН

Київщина вшановує свого видатного земляка, автора Гімну України Павла Чубинського.

-Ми зробили все, аби Академія мистецтв була названа іменем Павла Чубинського! І Київська обласна Рада офіційно затвердила нову назву! – заявив в.о. ректора професор Василь РОМАНЧИШИН, – На честь цієї події урочисто відкрили меморіальну дошку!

Павло Платонович Чубинський відомий як автор слів Державного Гімну України «Ще не вмерла України ні слава, ні воля». Але для своїх сучасників він був передусім невтомним дослідником українських звичаїв, традицій, культурної спадщини та виразником вільного українського духу. Патріот, який любив свою рідну країну понад усе, і тепер слова його вірша – у серці кожного українця.

“В Академії мистецтв імені Павла Чубинського відбулися урочистості з нагоди відкриття меморіальної дошки видатному українцю, автору Гімну України – Павлу Чубинському.

Долучився до заходу та розділив свято зі студентами й викладачами КЗВО КОР «Академія мистецтв імені Павла Чубинського» заступник начальника управління культури, національностей та релігій Київської ОДА Сергій Васильонок, який привітав присутніх із визначною подією.

Також учасників заходу вітав в.о. ректора Академії, кандидат культурології, професор, Заслужений діяч мистецтв України Василь Романчишин. – повідомила прес-служба КОДА.

Серед гостей урочистостей були присутні директор КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей Микола Зніщенко, Заслужена артистка України Астрая та інші представники культурної еліти України”.

-Академія мистецтв імені П.Чубинського є одним із найстаріших в Україні навчальних закладів з підготовки фахівців для закладів культури і мистецтва. Вона був заснована у 1930 році як Київський технікум з підготовки організаторів культурно – дозвільної роботи згідно з постановою Раднаркому УРСР „Про реорганізацію мережі і системи педагогічної освіти” від 11 серпня 1930 року. У 1934 році згідно з наказом Наркома освіти УРСР за № 3331 – 2 від 11 червня 1934 року заклад було перейменовано на бібліотечний технікум, який готував фахівців за спеціальностями: бібліотекар, інструктор організаційно-масової роботи. – нагадав професор Василь Романчишин.

У 1941 році навчальний процес був перерваний тимчасовою окупацією міста Києва фашистськими загарбниками, але вже у грудні 1943 року після звільнення столиці відповідно до наказу Народного Комісаріату УРСР навчальний заклад поновив свою діяльність як Київська політосвітня школа, яка у квітні 1944 року згідно з наказом Комітету у справах культосвітніх закладів при Раді Народних Комісарів УРСР перейменована на Київський технікум підготовки культурно-освітніх працівників.

Відповідно до постанови Колегії Міністерства культури УРСР від 14 березня 1961 року технікум отримав назву „Київське обласне культурно – освітнє училище”. У 1990 році його було перейменовано на Київське обласне училище культури (наказ Міністерства культури УРСР №342 від 02.11.1990), у 2002 році – Київське обласне училище культури і мистецтв (Розпорядження Київської обласної державної адміністрації від 13 лютого 2002 року №83), а у 2011 році навчальний заклад отримав назву „Комунальний вищий навчальний заклад Київської обласної ради „Академія мистецтв” (рішення Київської обласної ради від 11.10.2011 № 200-10-ІV).

У липні 2018 року змінено статус навчального закладу та перейменовано у Комунальний заклад вищої освіти Київської обласної ради «Академія мистецтв імені Павла Чубинського». Діючий статут академії приведено у відповідність до вимог чинного законодавства і затверджено рішенням Київської обласної ради сьомого скликання «Про зміну типу, назви та затвердження Статуту Комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради «Академія мистецтв» у новій редакції від 20 липня 2018 року № 479-22-VІІ.

Історія навчального закладу – це не просто зміна назви, а поступальний рух щодо удосконалення підготовки фахівців для закладів культури області та інших регіонів України, період введення нових спеціальностей і спеціалізацій, удосконалення навчальних планів і програм, запровадження новітніх технологій навчання, зміцнення матеріально – технічної бази, залучення досвідчених педагогів, розширення контингенту студентів.

З часу заснування, академією підготовлено майже 15 тисяч кваліфікованих фахівців. Більшість із них продовжила навчання з обраної спеціальності в інститутах, академіях та університетах. Понад 30 випускників удостоєно почесних звань в галузі культури і мистецтва, більше 50 колишніх студентів працюють викладачами мистецьких навчальних закладів.

Нині Академія мистецтв – один з кращих культурологічних навчальних закладів Київщини!

Музика України

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.