У підірваному поляками офісі КМКС урочисто відкрили "гібридний" угорський телека

13 березня 2019, 10:48
Власник сторінки
0
12

Хоч телеканал працює фактично з червня 2018 року, але офіційне відкриття провели тільки 6 березня. На святкування спеціально прибув Арпад Янош Потапі, держсекретар Угорщини, відповідальний за націонал

Новини, що стосуються угорської громади Закарпаття. Водночас, місцевим жителям вкрай важливо отримувати якісну інформацію як про події навколо себе, так і зовнішній світ. Цим і займатиметься регіональний телеканал «21 Ужгород», – наголосив держсекретар.

Політик зауважив, що важким випробуванням для угорців краю був підрив центрального офісу ГО «ТУКЗ – КМКС». Проте члени організації не опустили руки, а навпаки – відбудували понівечену будівлю і передали її представникам ЗМІ, телеканалу «21 Ужгород» (угорською «21 Ungvár»).

Арпад Янош Потапі також додав, що угорська громада Закарпаття протягом останніх років перебуває у центрі громадського життя. А Угорщина зі свого боку намагається підтримувати не тільки свою нацменшину, а й решту жителів краю шляхом будівництва та повної реконструкції шкіл, дитячих садочків, культурних осередків. Завдяки цьому угорцям Закарпаття вдалося зберегти свою культуру та традиції, залишаючись на рідній землі.

Про заснування телеканалу розповів Золтан Кулін, його безпосередній керівник. Так, минулого року ГО «ТУКЗ – КМКС» запропонували придбати половину акцій телерадіокомпанії «Даніо» – це означало 50% ефірного часу. Уже в липні відбувся запуск перших ефірів українською мовою, а з вересня ще й угорською.

Проте, існують й певні труднощі, адже переглядати «21 Ужгород» можна лише маючи підключення до супутникового телебачення чи онлайн, через Інтернет.

Також представники КМКСу трохи розчаровані, що, згідно із ліцензією на канал, не можуть його перейменувати. Тож канал так і буде називатися «21 Ужгород», а угорською «21 Ungvár».

Слід зауважити, що угорська громада Закарпаття завдяки фінансовій підтримці з Будапешта через власні фонди серйозно наростила медійну присутність в регіоні. Мова йде про запуск редакції Карпатський об’єктив (газета + сайт), радіо Pulzus, реорганізація газети Угорської демократичної спілки (УМДС) Kárpáti Igaz Szó та запуск її сайту. Щодо телеканалу, то угорські організації давно виношуються цю ідею, але отримати ліцензію на мовлення не могли останні кілька років. Відтак, обмежувалися досі роботою корпунктів, в тому числі центральних угорських телеканалів, зокрема М1. У підсумку, було знайдено рішення через купівлю частки 21 каналу в екс-регіонала, а сьогодні опоблоківця Олександра Ледиди, який давно виставив частку в каналі на продаж. Що значно посилює інформаційний вплив на Закарпатті.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
ТЕГИ: Закарпаття,Угорщина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.