Херсон – це «Мельпомена Таврії»

29 июля 2018, 14:49
0
101
Херсон – це «Мельпомена Таврії»

Відгримів, відтанцював, відбувся ХХ Міжнародний фестиваль «Мельпомена Таврії», що з 17 по 27 травня 2018 року проходив у Херсоні.

Перший фестиваль «Мельпомена Таврії», що відбувся 20 років тому, проходив на два міста – у Херсоні і Миколаєві. Цьогоріч організатори вирішили поновити традицію. 
Двадцятий фестиваль «Мельпомена Таврії» вразив своїми масштабами, до Херсона завітали театральні трупи з 11 країн світу: Португалії, Німеччини, Литви, Польщі, Угорщини, Туреччини, Ізраїлю, Білорусії, Вірменії, Грузії, Молдови. Всього у фестивалі взяли участь 57 театрів. Така цифра вражає, як і та, що театральна афіша фестивалю складалася з 69 вистав.
 
Відкрився фестиваль цікавою прем’єрою, яка вже гастролює Європою – це проект Херсонського та Штутгартського театрів «ХЕРСОН 1918/2018» за п’єсою Максима Курочкіна, режисером якої виступив Андрій Май. Після першої вистави відбувся традиційний карнавал, що зібрав цього року близько 8 тисяч глядачів. 
«Фестиваль збирає друзів» – під таким гаслом приїжджали до Херсона гості. І це не дивно, адже за багато років історія фестивалю налічує чимало знайомств, які давно переросли в дружбу і слугують налагодженню культурних зв’язків між країнами. 
Нові обличчя 
Були і гості, що завітали на фестиваль вперше. Це поет-пісняр Сергій Лазо, українські письменники Олександр Ірванець та Юрій Андрухович, драматурги з Туреччини – Бехіч Ах і Зехра Іпшіноглу, і польська режисерка Агнешка Коритковська-Мазур. За словами президента фестивалю Олександра Книги: «Такі зустрічі не тільки збагачують фестиваль інтелектуально, а й мають чіткі горизонти, які так необхідні наразі нашому суспільству». 
Протягом фестивалю відбулись зустрічі з сучасними українськими драматургами: Недою Нежданою, Олегом Миколайчуком, Олександром Марданем. Білоруський драматург Андрій Курейчик познайомив глядачів і гостей фестивалю з останньою п’єсою, що вийшла з-під його пера. За словами Олександра Книги, в результаті таких зустрічей виникла ідея розширити орієнтири фестивалю та організувати конференцію драматургів. 
Для широкої аудиторії херсонців та гостей міста на фестивалі відбулись і вузькоспеціалізовані заходи. Наприклад, зустріч із відомим актором театру і кіно Тімуром Ібраімовим, який провів унікальний майстер-клас «Робота актора на кіномайданчику» для акторів і тих, хто мріє про кінокар’єру. 
Ювілейний фестиваль направду був багатим на відкриття. Так у перший день відкрилась виставка «ВсеСвіт» заслуженого журналіста України, відомої телеведучої, молодої художниці Світлани Леонтьєвої. Ці світлі, яскраві, позитивні роботи прикрашали фойє театру та зал театру-кафе протягом всього фестивалю. А у виставковій залі в межах фестивалю свою виставку презентувала Ольга Гоноболіна, заслужений художник України. 
Новинки фестивалю
Вперше в межах фестивалю відбувся театральний шоу-рум на вулиці Суворова – показ мод від KNIGA art studio, де було презентовано нову колекцію одягу. Херсонці змогли побачити сучасний одяг з елементами етностилю. 
Окрім мистецьких подій, якими були насичені фестивальні дні, в межах фестивалю відбулась нарада директорів, у якій взяли участь 60 директорів театрів України. Фінальний гала-концерт відбувся за участі артистів херсонського театру та відомого українського гурту Kozak System.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.