Чи затвердить Мінкульт людину Медведчука? Великий скандал навколо маленької Жовк

16 травня 2018, 21:38
Власник сторінки
журналист
0
149
Чи затвердить Мінкульт людину Медведчука? Великий скандал навколо маленької Жовк

Після оприлюднення кандидатур громадськість Жовкви обурилась. До Мінкульту були направлені листи проти діючого директора заповідника.

У Міністерстві культури України розпочалися перегони на посаду директора (Львівська обл.).Нещодавно пройшло перше засідання, де розглядався конкурсний добір претендентів до «прозорих» виборів. Відповідно до закону трансляція засідання відбувалася в прямому ефірі і запис   знаходиться  на сайті Мінкульту.  Вся інформація для написання цієї статті взята з відкритих джерел.

Отже, документи на конкурсний добір на посаду директора ДІАЗ у  Жовкві подали наступні кандидати: теперішній директор Володимир Герич,завідувачка науково-реставраційного відділу ДІАЗ у Жовкві Наталія П’єх, начальник науково-методичного відділу популяризації гончарської спадщини, екскурсій та туризму Національного музею-заповідника в Опішному (Полтавська область) Денис Яшний.

img_0033_0681dПісля оприлюднення кандидатур громадськість   Жовкви обурилась. До Мінкульту були направлені листи проти діючого директора заповідника. В ході засідання конкурсної комісії члени комісії  зачитали їх вголос.Тож, розшифровуємо частину запису  засідання:

«…У місті Жовкві піднялася хвиля обурення  у зв’язку з тим, що сумнозвісно відомий чинний директор заповідника Володимир Герич знову подав свою кандидатуру на посаду директора заповідника. Нам і багатьом мешканцям міста добре відомо, що Герич, колишній нечесний комуніст, завжди у своїй роботі брав і бере хабарі, лобіює своїх бізнес-партнерів, несправедливо відноситься до розгляду заяв на встановлення торгових кіосків, на будівництво і відведення земельних ділянок у центральній частині міста – надає дозволи тільки своїм людям і тим, хто дав хабара, від інших вимагає “дотримуватися закону”. Він незаконно розбудував в центрі міста на території заповідника торгово-ресторанний комплекс Райспоживспілки, лобіював будівництво скандальної торгової будівлі свого бізнес-партнера Романа Чепіля біля синагоги і інші незаконні об’єкти в заповіднику.Своєю поведінкою він дискредитував в очах мешканців міста сам державний заповідник і Міністерство культури, яке він тут представляє.

32506949_1724619990938341_1576771675062534144_nМи просимо конкурсну комісію відхили кандидатуру В.Герича на конкурсний добір на підставі  п.7 ст.21-5 Закону УКРАЇНИ «Про культуру» узв’язку з тим, що своїми моральними якостями він не відповідає вимогам ст.21-1 зазначеного Закону до керівника державного закладу культури.

Ми переживаємо за долю заповідника, від успішної діяльності якого у великій мірі залежить доля цілого нашого невеликого міста.Нам не байдуже , хто буде його очолювати і організовувати його діяльність. Заповідник займає усю центральну частину міста і залучає великі інвестиції до міста.

Ми проаналізували також дві інші кандидатури на посаду директора ДІАЗ у м.Жовкві і дійшли до висновку, що вони за своїми діловими якостями не здатні виконувати складні обов’язки директора заповідника. Зокрема:

Наталія П’єх – не має жодного досвіду в управлінні установою. Нам відомо, що вона наближена людина Герича і він розраховує, що при її формальному директорстві збереже свої інтереси в заповіднику.

Денис Яшний, якого ми не знаємо, також не має жодного досвіду в управлінні установи  і, мабуть, уявляє собі наш заповідник чимось на зразок «народного музею» під відкритим небом.

32585747_1724619230938417_7764360737186643968_nУ зв’язку з цим, ми просимо відхилити усі кандидатури.
Лист–звернення підписали  Ігор Муравський, ГО “Допомога армії України Жовква», Михайло Кубай, ГО «Жовківський центр міського розвитку», Володимир Кленач від організації членів  АТО «Побратими України», Наталія Тимощук ГО «Екологія. Культура.Мистецтво», Людмила Байбула, голова організації “Українська народна партія».

Під час засідання комісії вголос були перелічені всі зловживання   Герича. Особливої уваги заслуговують кілька моментів:

  1. Розробка містобудівної документації Заповідника загальним кошторисом 200 тис грн., на яке гроші виділило міністерство у 2017 р. Підрядчиком на виготовлення документації була кафедра реставрації НУ «Львівська політехніка» . Уся робота закінчилась на рівні частини чорнових креслень без необхідних проектних рішень і без текстових матеріалів.
  2. У 2008 році фірма «Нова Аркада» виграла тендер на реставраційні роботи на дахах палацового комплексу Жовківського замку.

У грудні того ж року було розібрано дах над усім палацовим корпусом і лише у 2009 році розпочали затратні роботи з бетонування горищного перекриття. Тільки після цього почали зводити крокви. Палацовий корпус став акваріумом, де збиралася уся дощова вода мокрого літа 2009 року. Гроші закінчилися,  палац залишився без перекриття і  дав тріщини. У 2015 році дерев’яні  конструкції повністю  розібрали і замінили іншими. Так було витрачено спочатку державні, а потім грантові немалі гроші.

  1. У 2009 року були виділені понад мільйон гривень на проектну документацію для відбудови втраченої частини замку. Розробники зробили проектну документацію  скороченою, до кінця не розробленою. Підвали західної частини замку так і не обстежили  і не включили у проектну документацію. Аби закрити цю проблему,Герич наказав підвали засипати землею і забетонувати.

Члени комісії ознайомилися із фактами, викладеними у зауваженнях, які вказують на розкрадання і розтрати державних коштів і майна в особливо великих розмірах, зловживання службовим становищем на інші незаконні дії директора Володимира Герича,  і комісія при Мінкульті допустила цього кандидата до конкурсу. Як і всіх інших.

А тепер невеличкий екскурс до біографії Герича: диплом з відзнакою про закінчення Вищої партійної школи, другий секретар райкому партії у Жовкві, голова районної ради, заступник голови облдержадміністрації, керівництво тіньовим обласним виборчим штабом  В. Медведчука.Помаранчева революція змела його з керівної посади в області, проте він реанімувався і виринув директором заповідника в Жовкві, де в нього давні бізнесові зв’язки. Красномовна біографія.-пише блог polperex

Так кого обере Мінкульт на посаду директора заповідника у Жовкві? Невже знову старого комуняку і людину Медведчука? Чи його ставленицю Наталію П’єх? Третій, як на мій погляд, – технічна кандидатура.

Олена Мельник

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.