Нещодавно відбувся ІІІ-й кіно-медіа фестиваль для молоді “Кіномаршрут”

29 ноября 2017, 19:09
Владелец страницы
0
105

Кіно-медіа фестиваль для молоді «Кіномаршрут» вже втретє організовує конкурс фільмів молодих кінематографістів та нагороджує переможців у старовинному Жовківському замку.

Кінофестиваль «Кіномаршрут» відбувся в старовинному місті Жовква в передмісті Львова. Третій рік поспіль тут проходить конкурс фільмів молодих кінематографістів, в цьому році вперше була предствлена ​​міжнародна програма. З різних куточків України і не тільки, сюди приїжджають кіновиробники для спілкування, навчання, обміну досвідом, також взяти участь в цікавих майстер-класах зі створення і виробництва кіно - відео - анімаційної продукції, визначення та нагородження переможців. В цьому році пройшла яскрава зустріч майстер-клас від творця і режисера українського фентезі «Сторожова вежа» Юрія Ковальова.

Всі фестивальні події та нагородження переможців проходять в унікальному місці, в Жовківському королівському замку - Жовківському державному історико-архітектурному заповіднику .. З 1678 року Жовківський замок став королівською резиденцією Яна III Собеського (1 674 - 1696), короля польсько - литовської держави Речі Посполитої. Зараз замок перебуває на етапі реконструкції.

Для участі у цьогорічному, ІІІ кіно-медіа фестивалі "Кіномаршрут" було відібрано короткометражні фільми  у категоріях: ігрове, документальне, анімація та експериментальне кіно (відеопоезія, музичне відео, арт-кіно) в межах 20 хв. у дві програми "Міжнародну" та "Національну". Національна програма включала студентські, дебютні та професійні фільми виробництва не пізніше останніх троьх років і вперше надісланих на кіно-медіа фестиваль “Кіномаршрут”.

Основою міжнародної програми "Cinemaway” є знайомство з культурою, традиціями, історією та мистецтвом різних народів. Фільми були надіслані з різних куточків світу — США, Канада, Австралія, Іран, Туреччина, Щвейцарія, Італія, Німмечина, Франція, Данія, Аргентина, Бразилія та інші.

Програма показів формувалася у блоки і демонструвалася у Львові та Жовкві. Анімаційний блок представили в Українській академії друкарства, вибране з міжнародної та національної програм показали в Центрі Шептицького. Далі учасники фестивалю два дні провели у тісному спілкуванню в Жовкві, де в замку (ДІАЗ) проводилися майстер-класи, а в жовківському кінотеатрі ім. Т.Шевченка (один з небагатьох діючих кінотеатрів в районних центрах України)  йшли покази фільмів.

Незалежно від програми показів фільмів експертне журі визначило переможців відібраних фільмів на фестиваль у кожній номінації.

 

Переможці ІІІ кіно-медіа фестивалю для молоді "Кіномаршрут" /"Cinemaway"

 

Міжнародна програма /Іnternational program

Анімація/Animation

1 місце - "Prychynna: The Story of Love” by Andriy Shcherbak (Андрій Щербак) (Ukraine);

2 місце - “iRony”, by Radheya Jegatheva (Australia);

3 місце - "Bystander”, by Sheyda Kashi (Іran );

 

Ігрове/Fiction

1 місце -Speck of dust “ by Leopold Kraus  (France);

2 місце - “Noturno” by Eduardo Mattos (Germany);

3 місце - “ Secret” by Amit Hagin (Germany);

 

Документальне/Documentary

Кращий фільм - “It Takes a Village–The Casting of a Jain Temple Bell “ by James A Cook ( USA).

 

Експеримент/Experiment

Кращий фільм - “The Chair” by Gordon Robertson (Scotland).

 

 

Національна програма

Експериментальне кіно

1 місце - “Зсередини”, режисер Олександр Биков;

2 місце - “Термінус”, режисер Анжела Богаченко;

 

Документальне кіно

1 місце - “Дім” режисер Анна Корж;

2 місце - “Безіменні”, режисер Володимір Овсюченко;

3 місце - “Люди Христианії” (Humans of Christiania), режисер Олена Рубашевська;

 

Ігрове кіно

1 місце - “Нетерпимість”, режисер Володимир Бакум;

2 місце - ”Сходознавець”, режисер Анастасія Матешко;

3 місце - “Сонечко”, режисер Анна Смолій;

 

Спеціальні відзнаки:

Фаворит журі фестивалю - “Ariadne’s Thread” , режисер Claude Luyet, (Швейцарія);

Спеціальна відзнака від Державного історико-культурного заповідника м.Жовкви “В пошуках ідеального” - “Люди Христианії” (Humans of Christiania), режисер Олена Рубашевська;

Спеціальна відзнака віл студії КІТ “На долоні” - “Noturno” by Eduardo Mattos (Germany);

Спеціальна відзнака фестивалю за актуальність тематики - “Осторожно! Пропаганда!” режисер Олександр Чернобай;

Розвиток сучасних цифрових технологій та сучасних медіа потребує поширення кіноосвітніх процесів територією всієї України. Як розвивається кіногалузь у столиці, в інших містах, де функціонують кіностудії та кінокомпанії, які фільми знімаються, які теми досліджуються – про це повинен мати уявлення навіть мешканець невеликого містечка і села, адже телебачення та Інтернет лише частково відображають процеси в національній кіногалузі і майже виключають кіноосвітню складову.

“Кіномаршрут” - мандрівний фестиваль, який незабаром продовжить покази у Львові, Києві та інших містах  країни, а ще окремо збере наймолодших учасників фестивалю та проведе церемонію нагородження переможців дитячої програми. У задумі організаторів – у наступному році провести фестиваль одночасно у двох країнах Україні та Польші

 

Майстер-класи та творчі зустрічі

Олег Педан - режисер, аніматор, викладач університету І.К.Карпенка-Карого (технології виготовлення ляльок для покадрової зйомки );

Степан Коваль - режисер, аніматор. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка та Срібного Ведмедя Берлінського кінофестивалю (творча зустріч та МК на прикладі проекту);

Юрій Ковальов - кіно та телережисер, сценарист, творча зустріч на МК на тему історичного фентазі в українському кіно на прикладі фільму;

Петро Зузяк - актор театральної студії ВІК (біомеханіка Мейрхольда);

Юрій Зморович - режисер-кінодокументаліст, музикант ("Експеримент. Як я знімав кіно.");

Концерт "Мольфар": Роман Рось - скрипка, сопілка, перкусія. Юрій Зморович - труба, електроніка. Зоряна Рось - вокал. 

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.