10 та 11 грудня у Києві відбудеться довгоочікувана прем'єра вистави "АНТІГОНА"

6 декабря 2016, 15:43
Владелец страницы
0
108

10 та 11 грудня в Камінній залі Київського академічного театру "Колесо" відбудеться показ прем'єрної вистави "АНТІГОНА" за п'єсою Софокла.

 

Постановка здійснена в рамках Міжнародного театрального  проекту, до якого увійшли Київський академічний театр «Колесо» та компанія Art Syndicate (Афіни, Греція) за підтримки Посольства Греції в Україні.

Процес підготовки здійснення проекту розпочався кілька років тому під час проведення Міжнародного театрального фестивалю моновистав "ВІДЛУННЯ", організатором якого був Київський академічний театр "Колесо".  Саме у червні 2014 року серед учасників фестивалю був грецький режисер, Директор Міжнародного Інституту Театру в Греції Еммунаїл Куцуреліс. Грецького митця вразив Київ, він отримав потужні емоції від України та, надихнувшись подіями Революції Гідності, запропонував київським колегам здійснити спільну роботу. Для постановки вистави було обрано одну з найкращих п'єс світової драматургії "АНТІГОНУ" Софокла.

До постановчої групи увійшли представники двох країн. Режисери вистави – н.а.України Ірина Кліщевська та Еммануїл Куцуреліс (Греція) Сценографію розробляла Марія Каламара (Греція), а над її втіленням в Україні працювали художники Світлана Заікіна, Світлана Павліченко та Валерій Софронов. Костюми від відомого грецького дизайнера Ласкаріса Валаваніса. У виставі грають 8 акторів Київського академічного театру "Колесо". Головні ролі виконують: Марія Грунічева, заслужений артист України Олег Коваленко, заслужена артистка України Валентина Бойко, Олександр Дідик та інші.

 Трагедія Софокла "АНТІГОНА"  написана майже 2500 років тому, проте й досі не втрачає своєї актуальності. Вже на перших читках тексту Софокла (переклад з давньогрецької Бориса Тена) постановча група зрозуміла, що для сучасної України тема боротьби традицій та боротьби закону є напрочуд актуальною. В своїй роботі міжнародна постановча група спробувала поєднати традиції давньогрецького театру, музики, українських театральних традицій та сучасного європейського театру.  Так, відомий грецький театральний модельєр Ласкаріс Валаваніс створив для вистави костюми, які є відголоском та даниною давньогрецькому костюму. Композитор Володимир Дадикін, працюючи над музикою для вистави, використовував  звучання автентичних музичних інструментів Давньої Греції.

«Нам здається, що «Антігона» на сьогодні – напрочуд злободенна багатопластова п’єса, в якій піднімається чимало психологічних та гостросоціальних питань, – зізнається художній керівник театру Ірина Кліщевська. – Протистояння однієї людини усій сталій системі, внутрішня боротьба героїв між особистими почуттями та державним законом – сьогодні доволі актуальні. Для нас цей матеріал співзвучний ситуації в Україні, а мій колега Еммануїл Куцуреліс  розглядає конфлікт більш глобально, акцентуючи увагу на вищих законах та моральних принципах.

Постановники вистави (н.а.України Ірина Кліщевська та Еммануїл Куцуреліс), хоча й не шукають прототип Антігони  в українських реаліях або ж загалом не порівнюють її з Україною, та все ж нагадують нам про  те, що моральні  та сімейні цінності, любов та повага один до одного, відданість та довіра завжди залишатимуться на часі.

 Сторінка вистави на сайті театру: http://teatr-koleso.kiev.ua/%D0%B0%D0%BD%D1%82%D1%96%D0%B3%D0%BE%D0%BD%D0%B0

Телефон театру: 425-04-22

Адреса театру Андріївський узвіз, 8    e-mail: kolesoteatr@ukr.net

 

 

 

 

 

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.