У Києві пройде виставка художньої кераміки «Вічне коло», відкриття 14 жовтня!

12 октября 2016, 14:26
Владелец страницы
0
69

14 жовтня о 18.00 у столичному керамічному просторі «ЦеГлинаАрт» (вул.Набережно-Лугова, 2-В) відбудеться відкриття виставки «Вічне коло» , подія триватиме до 13 листопада . Вхід для усіх вільний.

Провідні українські керамісти покажуть   сучасні художні тарелі ,миски та декоративні блюда Львівської кераміко-скульптурної фабрики (ЛКСФ) з приватних збірок .

Галерея є дружньою до усіх людей, яких цікавить  сучасне керамічне мистецтво.

Тарілка, миска – найпростіша та найдавніша форма побутової кераміки. Декорована вишуканою орнаментикою або сюжетною сценою, утилітарна річ підносилася в ранг унікального мистецького виробу зі своїм культурологічним посилом, що з плином часу лише обростав нашаруваннями смислів.

«На першому Фестивалі сучасної кераміки в урбаністичному просторі (2013. Київ) ми декорували стіну просто неба власноруч розписаними тарелями. Виявилося дуже красиво. Всі прагнули сфотографуватися на її тлі. Відтоді я мріяла зробити таку тематичну виставку і запросити до її участі друзів-керамістів» - Олеся Дворак-Галік.


«Виробництво мистецьких тарілок та декоративних блюд було серед пріоритетних напрямів діяльності відомих світових брендів тонкої кераміки:

«Вing & Grøndahl» та «Royal Copenhagen» (Данія), «Wedgwood» (Англія), «Rosenthal» (Німеччина). З-поміж українських виробників унікальна традиція склалася в останній третині ХХ століття на Львівській кераміко-скульптурній фабриці (ЛКСФ), де було виготовлено багато керамічних блюд та пластів, які нерідко вражають безпосередністю зображення і винахідливістю композиції. Над їх створенням працювали відомі митці та педагоги: З. Флінта, Т. Левків, Г. Кічула, Б. Горбалюк, З. Береза. У кожного своя манера, улюблені сюжети, техніка та кольорова гама, однак зібрані разом їх твори дають напрочуд цільне уявлення про стилістику львівської школи, яка стала живильним підґрунтям для багатьох сучасних художників.

 В даному виставковому проекті цікаво було б зіставити тарелі художників різних поколінь та вибудувати певну історичну перспективу, позначити спадкоємність чи навпаки, емансипованість молодих митців» - Олена Корусь.


Учасники проекту: Володимир Хижинський  (Луцьк)

                                         Олеся Дворак-Галік (Київ)

                                         Олександра Лебедкіна (Київ)

                                         Неллі Ісупова (Київ)

                                         Юрій Мусатов (Конотоп)

                                         Софія Горбачевська (Київ)

                                         Дмитро Білокінь (Полтава)

                                         Яніна Міронова (Польща)

                                         Студія авторської кераміки «Lege Artis» (Київ)

                                       

                                        

                                        

Куратори проекту: Олеся Дворак-Галік ,Олена Корусь  

За додатковою інформацією звертайтеся за адресою tseglynart@gmail.com

Столичний керамічний простір «ЦеГлинаАрт»

вул.Набережно-Лугова, 2-В

Виставка  «Вічне коло» , з 14 жовтня до 13 листопада .

Вхід для усіх бажаючих - вільний.


Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.