СПРАВЖНІ ГЕРОЇ УКРАЇНИ

5 мая 2015, 17:01
Политолог-аналитик
0
152
СПРАВЖНІ ГЕРОЇ УКРАЇНИ

До Дня Перемоги над нацизмом в Другій Світовій війні згадаємо справжніх та почасти невідомих героїв України


Кожедуб Іван Микитович: народився в с. Ображіївка, нині Сумської області. Кращий ас Антигітлерівської коаліції. Тричі герой Радянського союзу. За час війни збив 64 літаки противника, при цьому сам жодного разу не був збитий.

Ольшанський Костянтин Федорович: народився в с. Приколотне, Харківської області. Старший лейтенант. Командував героїчним десантом, що наприкінці березня 1944 висадився в порту Миколаєва. 68 морських піхотинців протягом трьох днів відбили 18 атак переважаючих сил противника, знищивши понад 700 нацистів, 2 танки, кілька гармат. За проявлений героїзм 55 морпіхів, як і їх загиблий командир, отримали звання героя Радянського союзу.

Рибалко Павло Семенович: народився в селі Малий Вистороп, Сумської області. Генерал танкових військ. Двічі герой Радянського союзу. 3 гвардійська танкова армія під його командуванням брала участь у битві за Дніпро, звільненні Києва, Житомира, Хмельницького, Львова. Після переходу кордону - танкова армія Рибалко з боями звільняла територію Польщі, і свій бойовий шлях закінчила під Берліном. Відрізнявся добрим нравом, і особистою відвагою і героїзмом - так під час форсування Дніпра, перебуваючи під шквальним вогнем нацистів переправився на правий берег з передовим загоном, щоб звідти командувати висадкою.

Ковпак Сидір Артемович: народився в селі Котельва, Полтавської області. Двічі герой Радянського союзу. Найвідоміший організатор партизанського руху в східній Україні. У 1942-1943 році його партизанський загін пройшов рейдом по Правобережній Україні та в Карпатах, пройшовши 10 тис. км. по тилах супротивника і знищивши 39 гарнізонів противника.

Кравченко Андрій Григорович: народився в селі Сулимівка, Київської області. Танковий генерал. Його війська за час війни брали участь у боях під Сталінградом, в танковій битві під Прохорівкою, битві за Дніпро. У 1944 році війська під його командуванням брали участь в оточенні більш ніж 100 тис. угруповання німців у ході Корсунь-Шевченківської операції, пізніше звільняв Правобережну Україну. Наприкінці 1944- початку 1945 року, армія Кравченко з боями звільняла територію Румунії, Угорщини, Австрії, Чехії. Генерал відрізнявся богатирською статурою - що доставляло йому незручності, тому що перебуваючи на місці командира, за ним просто не закривався люк танка - в результаті цього, найчастіше командував військами поза танком - часом прямо під вогнем нацистів.

Майкл Стренк: народився в США, в родині українських іммігрантів Марти і Василя Стренк. З жовтня 1939 служив в Корпусі морської піхоти США. Брав участь у боях з японцями на Тихому Океані, в районі Соломонових островів. У 1945 році брав участь у штурмі японської фортеці Иводзима, що вважалася неприступною. 23 лютого 1945 разом з 5 американськими бійцями поставив переможний прапор США над вершиною Іводзіми - це подія була відображена на фото, що стало символом перемоги союзників у Другій Світовій війні. Був нагороджений орденами Бронзова зірка, Пурпурне серце, і іншими нагородами США.

Євген Степанович Березняк: народився в Дніпропетровську. З самого початку війни активно включився в підпільну боротьбу з нацистами. У серпні 1944 року, його група була відправлена на територію Польщі. У 1945 році німецьке командування наказало замінувати Краків, щоб зупинити просування радянських військ. Березняку і його групі, ціною неймовірних зусиль вдалося захопити карту мінування міста і зірвати плани нацистів щодо вибуху. У 2001 році Євген Степанович був нагороджений золотою зіркою Героя України.

 

Людмила Михайлівна Павличенко: народилася в м Біла Церква, Київської області. Найуспішніша жінка-снайпер в історії - мала на рахунку 309 знищених нацистів. На фронті з перших днів війни. Брала участь в обороні Одеси і Севастополя. У 1942 році була комісована через поранення, і спрямована з делегацією в Канаду і США. 25 жовтня 1943 Людмилі Павличенко було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Олексій Прокопович Берест: народився в селі Горяйстівка, Сумської області. Пройшов війну з першого до останнього дня. 30 квітня 1945 штурмова група під командуванням лейтенанта Береста, встановила над Рейхстагом прапор 150 стрілецької дивізії, 3 ударної армії - пізніше відомий як Прапор Перемоги. 6 травня 2005, Олексій Берест був нагороджений золотою зіркою Героя України.

Лавриненко Дмитро Федорович: народився в станиці Безстрашна, на Кубані. На війні з першого дня. За два з половиною місяці боїв взяв участь в 28 боях і знищив 52 танка противника, ставши найрезультативнішим танкістом Антигітлерівської коаліції. 18 грудня 1941 року на підступах до Волоколамська після бою Д. Ф. Лавриненко був убитий осколком міни.


Петро Денисович Грищенко: народився в селі Голта, Херсонської області. У роки війни знаменитий підводник Петро Грищенко командував мінним загороджувачем (підводним човном) Л-3. На його бойовому рахунку 18 ворожих судів. Причому 8 з них човен відправив на дно тільки за один літній місяць 1942 року. За кількістю перемог Грищенко є рекордсменом серед радянських підводників.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.