Розповів Мінкульту, як не віддати Путіну скіфське золото

28 ноября 2014, 16:08
Владелец страницы
журналіст
0
18

Скіфське золото є невід’ємною частиною культурної спадщини української держави і варварам, які намагаються його поцупити, ми повинні дати справжній відпір.

Хто не знає, директор Центрального музею Тавриди має намір звернутися до ЮНЕСКО з питання збереження і повернення колекції скіфського золота з голландського музею, а кримські музеї подали колективний позов до суду Амстердама, в якому вимагають повернути колекцію скіфського золота з Нідерландів.

 Я ж звернувся до Міністерства культури з проханням видати розпорядження про переселення Центрального музею Тавриди та інших кримських музеїв в Київ і призначити керівниками цих музеїв людей, які не будуть грати на Путіна, а будуть реальним патріотом України.

 Цинізм Путіна переходить усі межі. Справді, згадані музеї , на відміну від усіх інших кримських закладів, формально продовжують залишатися українськими, але лише для того, щоб вкрасти скіфське золото. Оскільки скіфське золото належить Україні, а Путін хоче прибрати його до рук, він навіть дозволив певним кримським музеям тимчасово не перереєстровуватися як російські музеї. Цілком очевидно, що це робиться тільки для того, щоб у нього була підстава через ці музеї вимагати повернення експонатів в окупований Крим.

Саме тому, звернувся до Мінкульту України з пропозицією використати цю лазівку - з неперереєстрації музеїв як російських, яку придумав для себе Путін - для того, щоб повернути усі експонати цих музеїв на території, що контролюються українською владою, так само як і самі музеї.

Якщо для цього необхідно прийняти додатковий закон, який розширить повноваження Міністерства у цьому питанні, то впевнений, що такі зміни, заради скіфського золота, можна зробити.

Нагадаю, більше тисячі артефактів із п’яти українських музеїв (одного київського та чотирьох кримських) були надані на виставку в музей Алларда Пірсона в Амстердамі до анексії Кримського півострова і мали повернутися ще у травні. Однак музей в Нідерландах, де виставлене золото скіфів, вирішив не передавати експонати ані Україні, ані Криму до рішення суду або угоди між сторонами. Експонати з київського музею вже повернулися в Київ.


Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.