Сильна жінка показує силу людяності

8 марта 2015, 15:37
Владелец страницы
Проповідник, правозахисник, видавець, письменник, журналіст.
0
158
Сильна жінка показує силу людяності
Виконавчий директор UN Woman Фумзіль Млембо-Нгкука поздоровляє з 20-ю річницею Пекінської платформи дій ООН.

Сьогодні день прав жінок та міжнародного миру. На рівні ООН відзначається 20-та річниця Пекінської платформи дій під гаслом "Empowering Women, Empowering Humanity: Picture it!".


Пекінська платформа дій є частиною декларації, прийнятої на Всесвітній конференції зі становища жінок у 1995 р. Ця декларація розвиває тези резолюції Генеральної Асамблеї ООН, прийнятої у 1977 р., якою країнам-членам ООН було запропоновано відзначати день боротьби за права жінок та міжнародний мир з огляду на високу оцінку внеску жінок в укріплення міжнародного миру та безпеки, боротьбу проти колоніалізму, расизму, расової дискримінації, іноземної агресії та окупації і всіх форм іноземного панування.

Країни-учасники конференції зі становища жінок висловили переконання, що розширення можливостей жінок та їхня всебічна участь на основі рівності в усіх сферах життя суспільства, включаючи участь у процесі прийняття рішень і доступ до влади, мають основне значення для досягнення цілей рівності, розвитку і миру. Відповідні цілі сформульовані у Пекінській платформі дій ООН, а для їх реалізації було створено спеціальну структуру ООН-Жінки (UN Woman) з питань гендерної рівності, розширення прав і можливостей жінок.

Зокрема, серед цілей Пекінської платформи дій зазначено, що необхідно закріпити рівність прав і відповідальності жінок і чоловіків в сім'ї, на роботі й у більш широкому національному та міжнародному контексті. 

На жаль, цей порядок денний мало змінився з того часу, як жінки-робітниці виходили на страйки та масові демонстрації в Нью-Йорку та Петербурзі на початку минулого століття, відстоюючи свої права.

Винагорода за працю жінок, матеріальна та моральна, все ще нижча за аналогічну винагороду чоловіків.

Чимало істот чоловічої статі продовжують безборонно вдаватися до побутового насильства стосовно жінок, як фізичного, так і психічного.

Поздоровляти жінок з таким становищем було б цинічно і безсовісно. Натомість вважаю за доречне побажати всім нам повної реалізації цінностей та цілей Пекінської декларації.

Варто також помолитися за мир, добробут і справедливість для жінок та всього людства і прийняти для себе рішення не брати участь у будь-яких активностях, державних чи приватних, економічних, соціальних чи культурних, метою яких є демонстрація зверхності чоловіка над жінкою.

Війни прокляті матерями, сказав Горацій.
Проклянемо війни, і війни скінчаться!
Леся Українка навчила гнати думи сумні.
Тож творімо добро і радіймо весні!

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
ТЕГИ: мир,права женщин,8 березня
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.