Міська рада не хоче працювати з засудженим мером

21 ноября 2012, 08:52
0
487

Депутатська більшість направила на адресу засудженого міського голови Ніжина листа в якому закликає його добровільно залиши мерське крісло на період апеляційного оскажнення ним вироку

Після проголошення суддею Новозаводського районного суду міста Чернігова вироку по кримінальній справі за отримання хабара в особливо великому розмірі (другим за величиною в Чернігівській області) стосовного мера Ніжина Михайла Приходька, Ніжинська міська ради відмовилася від проведення сесій під головуванням засудженого міського голови.

На сьогодні міська рада налаштована висловити міському голові свою недовіру, мотивуючи це тим, що засуджений до 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна та забороною займати державні посади міський голова, якого суд визнав винним у скоєнні тяжкого посадового злочину не має жодного морального права на керівництво містом. Тож депутати, у листі, висловили думку, про що сьогодні міський голова не повинен керуватися інстинктом самозбереження, а піти на зустріч громаді і на час апеляційного розгляду вироку  залишити посаду міського голови, доводячи у суді свою невинуватість та не завдавати збитків міській громаді.  

Ніжинському міському голові

Приходьку М.В.

 

Депутатів Ніжинської міської

ради 6-го скликання

 

Відкрите звернення

Михайле Васильовичу! Депутати Ніжинської міської ради реально оцінюють Ваш особистий вклад у розвиток міста Ніжина, забезпечення його життєдіяльності та глибоко поважають тих Ніжинців, які висловили Вам довіру на місцевих виборах 2010 року. Ми знаємо, що Ваша багаторічна праця на посаді міського голови була не легкою. Ми впевнені, що більшість Ваших зусиль, як міського голови, була спрямована на досягнення стабільності та добробуту в місті Ніжині.

Але, 9 листопада 2012 року суддя Новозаводського районного суду міста Чернігова Подалюка О. Ф. іменем України виголосив вирок, яким Вас було визнано винним у скоєнні злочину передбаченого ст. 368 ч. 3 КК України та призначив Вам покарання у вигляді 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна та забороною обіймати державні посади строком на 3 роки. Відомо нам і про окрему Постанову суду від 9 листопада 2012 року до керівництва головного слідчого управління Генеральної прокуратури України, щодо порушень під час досудового слідства, але як свідчить текст вироку, Суд врахував обставини викладені в зазначеній Постанові.

Ніжинська міська рада це представницький орган місцевого самоврядування, до складу якого входять депутати, обрані жителями міста у відповідності до виборчого законодавства України.  Рада представляє спільні інтереси територіальної громади міста Ніжина та ухвалює рішення від її імені. Плідна співпраця між міською радою та міським головою можлива лише при наявності певної довіри та достатньої одностайності намірів.

Наразі в місті відсутній високий ступінь довіри до місцевих органів влади і з кожним днем він знижується, а винесення вироку щодо Вас ще більш погіршило ситуацію. Громада сумнівається щодо подальшої ефективності управління містом та повній неупередженості при прийнятті рішень.

Ми розуміємо, що вирок суду не набув законної сили і буде оскаржений до Апеляційного суду. Але судом першої інстанції Вас визнано винним у скоєнні саме посадового злочину на посаді Ніжинського міського голови.

У зв’язку з обставинами, які виникли звертаємося до Вас з відкритою та відвертою пропозицією, щодо якої у нас та Ніжинської громади склалася майже одностайна думка та пропонуємо Вам, як Ніжинському міському голові, до набрання законної сили обвинувального вироку чи його скасування, піти у відпустку, поклавши виконання обов’язків міського голови на секретаря ради Кірсанова О.В., в тому числі і право першого підпису.

Ми твердо вважаємо, що таким чином почуття гідності Ніжинців буде збережене, а громада буде впевнена в законності та неупередженості рішень органів місцевого самоврядування та неможливості виникнення конфлікту інтересів.

Маємо надію, що Ви, дотримуючись кодексу державного службовця та морально-етичних норм, підтримаєте нашу пропозицію і таким чином доведете Ніжинській міській раді та громаді міста, що більш за все турбуєтесь про інтереси громадян міста, а не свої особисті.

На нашу думку, така відпустка дасть Вам змогу зосередитись на доведенні саме суду, як органу який встановлює вину особи, а не громаді, своєї невинуватості, та дасть впевненість ніжинцям, що посада міського голови не буде використана Вами виключно для вирішення особистих проблем.

 

З надією на порозуміння.

 

Депутати Ніжинської міської ради всього 27 підписів (більшість від загального складу ради)

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.