Повернути кошти ошуканих вкладників – це обов’язок держави!

15 июня 2012, 07:53
Председатель Общественной Палаты Украины, генеральный секретарь Национальной конфедерации профсоюзов Украины
0
662

В державі вже багато років існує проблема повернення коштів громадян, які вони вклали в фінансово-банківську систему чи інвестували в житлобудування.

В державі вже багато років існує проблема повернення коштів громадян, які вони вклали в фінансово-банківську систему чи інвестували в житлобудування.

Проблема ошуканих вкладників не вирішується повністю до цих пір. Ці злочини розслідуються до цього дня. Все списується, в значній мірі, на самих ошуканих вкладників.

Число обдурених громадян, за нашими підрахунками, сягає майже 2,0 млн. осіб. Розкрадено близько 1,5 млрд. доларів грошових коштів вкладників.

Розкрадені канадські й американські гроші 4,5 млрд. доларів, виділені 6-7 років тому в рамках програми підтримки кредитної кооперації в Україні..

І це незважаючи на те, що кредитна кооперація була створена для найбідніших малозахищених верств населення, для боротьби з бідністю.

«Ініціативи» ділків нажитися на вкладниках не вщухали ніколи…«заробити» на довірливих громадянах є чи не державною політикою, і це при тому, що держава мала б стимулювати залучення вільних воштів громадян в розвиток економіки та забезпечити ефктивний їх захист від розкрадання. Цього, нажаль, не відбувається.

Останнім часом в Києві почали відкриватися кіоски-офіси фінансової піраміди Сергія Мавроді "МММ". У них вкладникам обіцяють інвестувати 1000 гривень під 480% річних.

Щоб нагадати про те, чим закінчуються подібні проекти в Україну, хочеться згадати найбільших вітчизняних "лохотронів". Десять найбільших фінансових афер в Україні коштували довірливим українцям 241,5 мільйона доларів і 2,8 трильйона карбованців.

1. KING'S CAPITAL

Фінансова установа King's Capital, яке збанкрутувало в 2008 році, зібрало у любителів легкої наживи 180 000 000 доларів.

2. "МЕРКУРІЙ"

Споживче товариство Меркурій - найбільший траст в історії Україна, національна версія російської "МММ". За часів величезної інфляції 90-х "Меркурій" обіцяв 8000% річних. 25 млн доларів зникли в нікуди.

3. "ЛеонеБанк-УКРАЇНА"

"Ліонебанк-Україна" обійшовся довірливим українцям у 10 мільйонів доларів.

4. "ОБЕРІГ"

Недержавний пенсійний фонд "Оберіг" займає "почесне" друге місце по завдана громадянам України матеріальних збитків - 2,8 трлн. карбованців. На гачок аферистів потрапило близько 320 000 українців.

5. "Український будинок Селенга"

Одну з найбільших фінансових пірамід Україні. Діяв УДС цілком легально, однак через безконтрольність з боку держави аферисти набивали свої кишені кілька років поспіль. Клієнтів компанії в Донецьку та Дніпропетровську обікрали як мінімум на 13 мільйонів доларів.

6-10. "АЛЬКОР-ТРАСТ", привласнив 8 млн. доларів; "КИЙ-ТРАСТ", зібрав більше трьох мільйонів доларів;  "Ксена-ТРАСТ", вкладники цієї компанії втратили 150 000 доларів. ; "АЛЬТА І ТИСА", обібрала вкладників на 400000 доларів.; "Еріка-ТРАСТ", ватажок цієї контори розчинився з двома мільйонами доларів в 1994 році.

Інвестування людей в житлове будівництво… «Єліта-центр» .... в Києві ...ми знаємо це шахрайство в житловому будівництві. І це не є якимсь єдиним, випадковим…Складається враження, що існує системна політика обману людей в житловому будівництві, і це попри того, що житлом держава не забезпечує, переклавши це на людей…

У Житомирські чиновники не відреагувалі на акцію ошуканих вкладників "Олвіта-Буд". Обмануті вкладники будівельної компанії "Олвіта-Буд" вимагали, щоб влада розібралася у сітуації, яка склалася навколо будівництва житлового комплексу по вул.Ватутіна. У 2009 році 60 осіб інвестували свої гроші у його будівництво, але влітку 2010 року роботи припинилися. До цього часу вкладники не можуть ані гроші повернути, а ні отримати своє житло.

Нещодавно у Житомирі вибухнув черговий скандал з будівництвом іншого житлового будинку: 10-поверхового будинок по вулиці Щорса, 155, який є досі недобудованим.

У Полтаві житловий недобудов на вул. Боровиковського, 11, попри обіцянкам влади досі будівництво не завершено. Люди зібрали 17 млн. грн. Всі знають хто взяв гроші, але реакції ніякої. Кримінальні справи є - результатів немає. Люди досі немають житла.

У Тернополі те ж самє ... З 2007 року за дольової участі мешканцями м.Тернопіль, досі недобудовано житловий 45-квартирний будинок по вул. Київська. Його планувалося ввести у другому кварталі 2009 року, але зараз будівництво зупинено, не зважаючи на те, що мешканцями-дольовиками сплачені усі необхідні, і навіть додаткові, пайові внески.

Президент Янукович, у своїй виборчій програмі обіцяв такі питання вирішити. Чи не пора вже навести в цьому питанню порядок?

Ми нещодавно спостерігали обвал будинку у Луцьку…. І що там?! Все гаразд?! Люди перекрили вулицю в знак протесту проти того, що питання людей не вирішуються!?!

Те що так відбувається, говорить про одне, що в країні немає системної роботи влади, направленнолї на захист майнових прав та інтересів своїх громадян. Народ обирає владу, яка не може чи не бажає захищати інтереси людей.

У країні склалася критична ситуація з дотримання прав людини щодо потерпілих вкладників кредитних спілок і інших фінансових установ, при розслідуванні кримінальних справ з цього приводу, виконань рішень судів за цивільними позовами, відповідальності держави в частині захисту прав людини в Україні.

Порушення демократичних прав людини в України на власність є тотальним…. Люди систематично втрачають свої кошти в банках та інших кредитно-фінансових установах, а держава мало робить позитивного в цьому напрямку.

Ми маємо право сумніватися в спроможності нашої влади, яка через правоохоронні органи неефективно впливає на повернення вкрадених грошей, а іноді, і зовсім не робить цього.

Держфінпослуг самоусунулася від цього, зараз в процесі ліквідації, деморалізована і нічого не робить, а до того ж і не має досвіду у вирішенні фінансових проблем. Новостворена Нацфінпослуг не в курсі проблемних питань і дати конкретні відповіді на проблемні питання не взмозі.

На сьогодні в Україні немає системного чіткого механізму захисту майнових прав громадян,  від того беззаконня, міцно укоріненого у фінансовій сфері.

Замість оперативної та дієвої допомоги з боку держави в цьому питанні ми досить часто спорстерігаємо затягування вирішення наболілої проблеми. Правоохоронні та судові органи фактично самоусунулися від захисту пограбованих вкладників. Існуючі прогалини у вітчизняному законодавстві допомагають ділкам від влади і бізнесу обкрадати громадян України. Від адміністрування та ліквідації банків, у порушення закону Україна, вкладники та громадскість відсторонені. Національний банк Україна приховує від народу документи, що містять інформацію про стан справ в проблемних банках, цинічно порушуючи ст. 5 Закону України «Про боротьба з корупцією» та Закон України «Про банки и банківську діяльність». Сумнівна практика призначення Нацбанком тимчасових адміністраторів та ліквідаторів не забезпечує професійної роботи останніх, сприяє подальшому розкраданню банківських ресурсів.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
ТЕГИ: вкладники банки влада Петро Петриченко НКПУ
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.