НОВИЙ ТРУДОВИЙ КОДЕКС - Є НЕПРИЙНЯТНИМ!

11 февраля 2012, 11:09
Председатель Общественной Палаты Украины, генеральный секретарь Национальной конфедерации профсоюзов Украины
0
715

Прийняття нового Трудового кодексу України в старій редакції призведе до значного погіршення і так вкрай важкого становища найманих працівників.

У своєму виступі 07 лютого 2012 року у Верховній Раді України Президент України зажадав прийняття нового Трудового кодексу України в старій редакції. У зв’язку з цим Національна конфедерація профспілок України звертає увагу на те, що в разі прийняття запропонованого до другого читання тексту проекту Трудового кодексу України (реєстраційний номер 1108 від 04.12.2007 року), призведе до значного погіршення і так вкрай важкого становища найманих працівників.

З прикрістю слід констатувати, що цей проект Трудового кодексу України є лобістським та має чіткі ознаки направленості на реалізацію інтересів найбільш багатих прошарків населення, які намагаються представити свої групові інтереси в якості інтересів всього суспільства. Якщо його буде прийнято, то він стане знаряддям насилля над працівниками з боку держави та роботодавців. Прийняття цього проекту Трудового кодексу України призведе до ще більшого загострення існуючих зараз проблем у сфері трудових відносин, до суттєвого звуження змісту та обсягу трудових прав працівників, до погіршення їхнього матеріального становища, до приниження людини праці, до чіткого розшарування українського суспільства на привілейований клас роботодавців та пригнічений клас найманих працівників тощо. Цілком очевидно, що економіка України також не зможе нормально розвиватись в тому разі, якщо зазначений проект Трудового кодексу України буде прийнято.

Разом з тим, необхідно розробити якісно новий проект нового Трудового кодексу України на базі принципів правової, демократичної, соціальної держави, принципів громадянського суспільства та враховуючи ті функції, завдання і принципи, які має трудове законодавство в сучасній правовій державі.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.