Вступна кампанія: відчуття до

22 мая 2011, 05:39
0
483

В цьому році закінчую школу і сподіваюсь продовжити освіту в вищому навчальному закладі. Хочеться поділитися своїми відчуттями до початку вступної кампанії.

Перш за все я відчуваю несправедливість. Неймовірне почуття несправедливості! Це пов’язано з новими умовами вступу для призерів олімпіад та конкурсів МАН. Якщо в попередньому році ці учні мали право на першочерговий вступ, то в 2011 році Міністерство освіти встановило нарахування додаткових балів. Та ще й яких! Я не думаю, що 30, 40 та 50 балів за 3, 2 та 1 місця відповідно є адекватною нагородою для талановитих учнів, що вклали багато сил та часу на підготовку до олімпіади чи МАНу. Не варто забувати, що за підготовчі курси при університеті також можна заробити до 20 балів. Тобто майже прирівнюються учень, що зайняв 3 місце на олімпіаді чи конкурсі МАН, і учень, що відвідував підготовчі курси.

Врахування середнього балу атестата я б також не назвав би надто гарною ідеєю. Ну навіщо при вступі на економічний факультет враховувати оцінку з біології чи хімії? Це ж взагалі абсурд!

Мені здається, що хтось щось неправильно розуміє. Вищі навчальні заклади потрібні для того, щоб виховати професіоналів, працівників високої кваліфікації. І право навчатися в університетах безкоштовно повинні мати найталановитіші, найбільш працелюбні учні. Освічені громадяни є основою будь-якої процвітаючої держави, тому влада повинна бути безпосередньо зацікавленою, щоб вищу освіту здобували саме ті люди, які змогли б покращити становище своєї держави. Але, на жаль, зараз це не так.  

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
ТЕГИ: освіта
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.